Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3177
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: WSSE postawi halę

Środa, 16 grudnia 2020, 9:27
Autor: red
REGION: WSSE postawi halę
Fot. UM Jaworzyna Śląska
WSSE „INVEST–PARK” wybuduje halę przemysłową w Jaworzynie Śląskiej.

Na działce wielkości prawie 4 hektarów powstanie hala o powierzchni ok 5 tys. m2. Inwestycja, która rozpocząć się ma w 2021 roku, była tematem rozmów burmistrza Jaworzyny Śląskiej Grzegorza Grzegorzewicza i jego zastępcy Marka Zawiszy z przedstawicielami spółki – prezesem zarządu Arturem Siennickim i wiceprezesami Kamilem Zielińskim i Pawłem Kurtaszem. Spotkanie odbyło się 15 grudnia w siedzibie WSSE „INVEST-PARK”.

Pod koniec października Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna „INVEST-PARK” wygrała przetarg na zakup gruntów w jaworzyńskiej podstrefie. Za działkę w Pasiecznej zapłaciła blisko 2,2 miliona złotych. W przyszłym roku zacznie tu budowę hali o powierzchni ok 5 tys. m2 z możliwością podzielenia na cztery moduły. Swoją siedzibę w niej znajdzie 3-4 przedsiębiorców, którzy stworzą około 100 miejsc pracy. Przy hali przygotowane zostanie odpowiednie zaplecze: parking, plac manewrowy i tereny zielone. – Ta lokalizacja jest jedną z atrakcyjniejszych w powiecie świdnickim – ocenia Artur Siennicki, prezes zarządu WSSE „INVEST-PARK”. – Jest to bardzo dobrze przygotowany kompleks inwestycyjny. Zakupiliśmy od gminy Jaworzyna Śląska blisko 4 ha gruntu znajdujące się w sąsiedztwie inwestycji Fire Family. Na tym terenie wybudujemy halę przemysłową, która oferowana będzie przedsiębiorcom pod wynajem – dodaje Kamil Zieliński, wiceprezes strefy.

Inwestycja wpisuje się w program budowy hal przemysłowych, jaki w 2019 r. roku ogłosił zarząd WSSE „INVEST-PARK”.

Tereny inwestycyjne w Jaworzynie Śląskiej znajdują się zaledwie 26 km od autostrady A4 oraz 21 km od drogi ekspresowej S3. Przez grunty przebiega sieć kolejowa łącząca kompleks z głównymi korytarzami kolejowymi w Polsce i Europie.

Twoja reakcja na artykuł?

6
55%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
9%
Smuci
0
0%
Złości
4
36%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group