Czwartek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 3023
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: "Wstążką malowane”, czyli wernisaż prac Ewy Kokoszki

Sobota, 2 maja 2015, 11:58
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce:
Fot. organizatorzy
W Miejskiej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie–Gorcach odbył się wernisaż ,,Wstążką malowane” Ewy Kokoszki.

Pani Ewa urodziła się w Wałbrzychu w 1950 r. Była nauczycieką historii, dyrektorem szkoły, wizytatorem obecnie jest na emeryturze i oddaje się swojej pasji – haftowaniu.

Reprezentowała Polskę podczas warsztatów na Ukrainie prowadzonych przez Di Van Niekerk, mistrzynię haftu wstążeczkowego. Projektuje, wyszywa i kupuje kilometry wstążeczek, metry lnu, dziesiątki passepartout. Wiele jej prac zostało już nagrodzonych. Jeszcze więcej, jako prezenty dla bliskich i znajomych, wyjechało do Kanady, Argentyny, Australii, Niemiec, Holandii wielu miast świata. Swoje dzieła prezentowała mieszkańcom: Wałbrzycha, Szczawna Zdroju, Jedliny Zdroju, Starych Bogaczowic, Czarnego Boru, Sobótki, Dzierżoniowa, Jeleniej Góry, Cieplic, Kowar, Kamiennej Góry, Lubawki, Prudnika, Łodzi, Wrocławia czy Poznania. Można było je podziwiać również w Czechach i na Ukrainie. Dzisiaj Ewa Kokoszka dzieli się zdobytą wiedzą z kolejnymi kobietami

Podczas wernisażu licznie zgromadzeni goście mogli podziwiać blisko ok. 65 prac artystki wykonanych metodą haftu wstążeczkowego. Głównym tematem przewodnim i inspiracją Ewy są kwiaty, które na jej pracach wygladają jak prawdziwe. Pani Ewa chętnie odpowiadała gościom na pytania, dzieliła się swoją wiedzą oraz zdradzała tajniki swojej pracy.

Wystawę prac można oglądać w galerii Barbórka Miejskiej Biblioteki Publicznej – Centrum Kultury w Boguszowie-Gorcach do 8 maja 2015r. w godz. 10.00-18.00.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group