Poniedziałek, 21 czerwca
Imieniny: Alicji, Alojzego
Czytających: 2932
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Wszystkie kolory świata

Piątek, 20 stycznia 2012, 7:39
Aktualizacja: 7:40
Autor: opr. PAW
REGION, Boguszów-Gorce: Wszystkie kolory świata
Fot. UM w Boguszowie–Gorcach
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Boguszowie–Gorcach bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym prowadzonym przez UNICEF pod hasłem ,,Wszystkie kolory świata”. Ambasadorem projektu jest Majka Jeżowska.

Celem projektu jest: kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne, zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone.

W ramach akcji uczniowie, nauczyciele, rodzice przygotowywali charytatywne szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, bo symbolizują pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każda z nich miała swoją tożsamość. Dzieci same wybierały dla zrobionych laleczek kraj pochodzenia, kolor skóry, strój, a także imię i wiek, które umieszczono w specjalnym „akcie urodzenia”. Laleczki były wystawione podczas środowiskowego spotkania świąteczno-noworocznego, zebrań z rodzicami. Goście, wśród których byli burmistrz Boguszowa-Gorc, radni, rodzice, nauczyciele, przekazali darowiznę w wysokości 550 zł. Darowizna w wysokości 10 zł pozwala na uratowanie życia jednego dziecka i zaszczepienie go przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, takim jak: polio, gruźlica, odra. Zebrana przez PSP nr 6 kwota umożliwi więc zaszczepienie w Sierra Leone 55 dzieci, a tym samym uratowanie im życia.

Pomóżmy dzieciom z PSP nr 6 wygrać konkurs na Facebooku!!!

Szkoła zgłosiła swoją lalkę Polę do konkursu, który będzie prowadzony na Facebooku, na oficjalnym profilu UNICEF Poland, gdzie 20 stycznia 2012 roku zostanie stworzona specjalna galeria o nazwie „Wszystkie Kolory Świata”. W galerii tej zamieszczone zostaną nadesłane zdjęcia laleczek, a wszyscy fani UNICEF będą mogli oddawać głosy na wybraną przez siebie laleczkę poprzez kliknięcie opcji „lubię to” pod zdjęciem. Wygra ta laleczka, która zbierze najwięcej głosów. Konkurs potrwa do 17 lutego, a wyniki zostaną ogłoszone do 24 lutego 2012 roku.

Wyróżniona w konkursie placówka będzie miała okazję spotkać się z Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF – Majką Jeżowską, która wystąpi z koncertem na terenie szkoły.

Źródło: www.boguszow-gorce.pl

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group