Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2832
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wybiegali pieniądze

Sobota, 29 czerwca 2019, 12:39
Autor: PAW
Wałbrzych: Wybiegali pieniądze
Fot. red
Mieli przebiec 500 kilometrów z Wałbrzycha do Kołobrzegu. Mieli na to 50 godzin. Celem było zebranie 50 tysięcy złotych na rzecz wałbrzyskiego Hospicjum.

Akcja została zorganizowana przez grupę biegową Wawrzynteam oraz Fitklub24 Wałbrzych. Inicjatorzy zyskali aprobatę kierownictwa wałbrzyskiego Hospicjum i wzięli sprawy w swoje ręce. Akcja charytatywna "Biegające Anioły Hospicjum" okazała się strzałem w dziesiątkę i wielkim sukcesem. Pomysłodwcom nie tylko udało się zrealizować zakładany cel, ale osiagnąć nawet więcej, bowiem udało się zebrać 59 tys. zł. To również efekt sprzedąży Poloneza z 1983 roku, za którego nowy właściciel zapłacił ponad 13 tysięcy złotych. Przypomnijmy, że biegacze wystarowali spod Starej Kopalni 24 maja, a dwa dni później zawitali w Kołobrzegu. Udział w tej charytatywnej sztafecie wzięło 11 biegaczy.
– Biegacze przed startem przeszli badania oraz przeszkolenie z udzielania pomocy medycznej, a na całej trasie mieli zapewnioną opiekę techniczną i medyczną. Najważniejszy był pomysł, zaangażowanie, idea, a pieniądze zeszły na drugi plan – podkreśla Renata Wierzbicka, prezes Hospicjum im. Jana Pawła II w Wałbrzychu.

Środki, które udało się uzbierać dla wałbrzyskiego Hospicjum bardzo przydadzą się tejże placówce, która planuje zakup środków higienicznych, bowiem to spory wydatek w budżecie tej placówki zdrowotnej. Bieżące wydatki pochłaniają olbrzymie środki. Jak mówi Renata Wierzbicka, Hospicjum zajmuje się nie tylko pacjentami stacjonarnymi, których obecnie jest 18, ale także udziela pomocy ponad setce pacjentów z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego bezpośrednio w domu. Nie należy zapominać, że Hospicjum od lat wspiera również rodziny i dzieci dotknęte śmiercią osób bliskich.

Twoja reakcja na artykuł?

8
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group