Wtorek, 6 czerwca
Imieniny: Danuty, Dominiki
Czytających: 5600
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Wybił szyby, ale łupu nie znalazł

Sobota, 26 marca 2022, 8:03
Aktualizacja: 9:04
Autor: red
REGION, Głuszyca: Wybił szyby, ale łupu nie znalazł
Fot. KMP Wałbrzych
Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 23–letniemu mieszkańcowi Głuszycy, który włamał się do dwóch zaparkowanych na terenie tej miejscowości samochodów osobowych, rozbijając przy tym szyby w tych pojazdach.

Do obu zdarzeń doszło w nocy pomiędzy 23 a 24 marca na posesjach położonych w Głuszycy. Sprawca po uprzednim wybiciu szyb w zaparkowanych samochodach osobowych dostał się do ich wnętrz, a następnie próbował znaleźć w nich wartościowe przedmioty. Tych jednak nie było w środku. Niestety straty w mieniu oszacowane zostały wstępnie na łączną kwotę około 700 złotych.

Policjanci kryminalni z Głuszycy bezpośrednio po otrzymaniu obu zgłoszeń rozpoczęli poszukiwania przestępcy. Praca operacyjna przyniosła już po kilku godzinach pozytywny efekt. Sprawcę kradzieży z włamaniami policjanci zatrzymali w jednym z mieszkań przy ul. Sienkiewicza w tej miejscowości. Zaskoczenia nie krył jego o trzy lata starszy kolega, który akurat w tym momencie przyszedł w odwiedziny do 24-latka. Policjanci od razu zwrócili uwagę na jego dziwne zachowanie. Okazało się, że 27-latek ukrywał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy.

W trakcie czynności procesowych młodszy z mężczyzn przyznał się do popełnienia obu przestępstw i złożył wyjaśnienia. Usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniami, za co grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 10. 27-latek natomiast odpowie za posiadanie narkotyków. Głuszyczanin może trafić za kraty więzienia na 3 lata.

Twoja reakcja na artykuł?

3
21%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
14%
Złości
8
57%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group