Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 3945
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Wybór firmowego auta – co znaczy w kontekście wizerunku firmy?

Sobota, 22 stycznia 2022, 6:38
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Wybór firmowego auta – co znaczy w kontekście wizerunku firmy?
Fot. użyczone
Firmowy samochód to przede wszystkim narzędzie niezbędne do wykonywania codziennej pracy. Coraz częściej przedsiębiorcy zwracają jednak uwagę także na jego dodatkowe funkcje. Auto to również doskonały sposób na budowanie wizerunku – to z nimi w pierwszej kolejności ma styczność wielu klientów i kontrahentów. Jak podnosić prestiż marki poprzez wybór odpowiedniego auta?

Wybór firmowego auta – dlaczego ma znaczenie?

Pierwsze wrażenie to niezwykle istotny element budowania wizerunku – nie tylko w biznesie. To na jego podstawie dokonujemy bazowej oceny, która warunkuje wiele podejmowanych później decyzji. Mimo to część przedsiębiorców z sektora MŚP często lekceważy ten aspekt. Z badań Instytutu Keralla z 2017 roku wynika, że zaledwie 11% firm traktuje firmowe auto jako element wizerunku. 

Tymczasem dla wielu kontrahentów auto przedstawiciela handlowego stanowi podstawę do oceny finansowej kondycji i rzetelności firmy. Stylowe i eleganckie Audi sprawdzi się w tym przypadku lepiej niż tradycyjne auto dostawcze. Przybycie na spotkanie prestiżowym samochodem to również przejaw szacunku wobec partnera i znak, że daną współpracę traktujemy poważnie.

Firmowy samochód do zadań specjalnych

Zakup prestiżowego samochodu firmowego nie oznacza jednak, że nie może być ono wielofunkcyjne. Wręcz przeciwnie – szeroki asortyment luksusowych marek takich jak Audi doskonale wpisuje się w potrzeby przedsiębiorców szukających aut na wiele okazji. Doskonale nadają się do tego nowoczesne SUV-y i kombi. Z jednej strony zapewniają przestrzeń bagażową, niezbędną przedstawicielom handlowym.  Z drugiej wyróżniają się wysoką jakością, elegancją i komfortem podróżowania. 

Jak sfinansować zakup firmowego auta?

Wybór prestiżowego auta to jedno, ale jak sfinansować taki zakup dysponując ograniczonym firmowym budżetem? W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem okaże się najem długoterminowy. To forma finansowania działająca na tej samej zasadzie co leasing. Przedsiębiorca zyskuje możliwość użytkowania pojazdu w zamian za dokonywanie miesięcznych opłat w czasie trwania umowy. Po jej zakończeniu auto można wykupić za kwotę pozostałą do spłaty.

Czym więc różni się najem od leasingu? Decydując się na najem w mAuto przedsiębiorca może wybierać z puli fabrycznie nowych samochodów. Jednocześnie ponosi niższe koszty niż w przypadku leasingu. W ramach rat najmu spłaca się jedynie utratę wartości auta, a nie jego pełną cenę. 

To rozwiązanie warte uwagi, ponieważ pozwala wyposażyć firmową flotę bez ponoszenia wysokich kosztów i utraty finansowej elastyczności.

Dodatkowo mAuto działa w pełni cyfrowo – umożliwia szybki wybór samochodu oraz wybór opcji finansowania. Na koniec pojazd zostaje dostarczony pod wskazany adres w Polsce – bez ponoszenia kosztów transportu.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group