Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2456
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wybory do unieważnienia? Teraz decyzja Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu

Wiadomości: Wałbrzych
Wtorek, 8 lutego 2011, 13:56
Aktualizacja: 14:01
Autor: KO
Patryk Wild na ławie świdnickiego sądu.
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Do Sądu Okręgowego w Świdnicy wpłynęło odwołanie komitetu Nowoczesny Wałbrzych na postanowienie o oddaleniu protestu wyborczego. – Rozprawa odwoławcza toczyć się będzie przed Sądem Apelacyjnym we Wrocławiu – mówi sędzia Tomasz Białek ze świdnickiego sądu.

Świdnicki sąd w środę, 12 stycznia, oddalił wałbrzyski protest wyborczy (zobacz: tutaj). Był to wniosek komitetu Nowoczesny Wałbrzych o unieważnienie wyborów na prezydenta oraz do rad miasta i powiatu w Wałbrzychu. We wtorek, 4 stycznia, zeznało tu kilku świadków, kolejnych sąd postanowił nie przesłuchiwać. Zeznania nie miały mocnej wagi dowodowej, co więcej - według świdnickiego sądu w Wałbrzychu nie stwierdzono niszczenia czy fałszowania kart wyborczych ani otwierania urn. I choć stwierdzono jeden przypadek wyniesienia karty do głosowania, to mężczyzna, który to zrobił, tłumaczył ten fakt tym, że kartę chciał wziąć sobie na pamiątkę. Raport agencji detektywistycznej, która na zlecenie lokalnej telewizji zajmowała się sprawą kupczenia głosami, w ocenie sądu zawierał jedynie poszlaki i domniemania. Również materiały telewizyjne nie przekonały sądu.

Wczoraj wpłynęło odwołanie komitetu Patryka Wilda. Sąd Okręgowy w Świdnicy przekaże je do Wrocławia, a tamtejszy sąd apelacyjny zadecyduje, co dalej. Może odwołanie oddalić, może sprawę przekazać do ponownego rozpatrzenia w Świdnicy lub też zmienić postanowienie świdnickiego sądu.

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~podzamcze vel student politologii 8-02-2011 14:10
Jestem z Tobą Patryk, sprawiedliwość musi wygrać :)
~ona77 8-02-2011 14:14
Panie Patryku mam nadzieję,że nie zniknie Pan ze sceny politycznej - Pan jako jedyny odważył się przeciwstawić dyktaturze Krukoszenki i mam nadzieję,że będzie Pan trwał w swoich przekonaniach i tak jak Pan zainicjował referendum o "likwidacji" truciciela będzie nas pan dalej wspomagał w tej wojnie o czyste powietrze,wodę,ziemię
~Aśka75 8-02-2011 14:34
A ja mam nadzieję że zniknie i to szybko !!!!!! Powinien zająć się Pan swoimi współpracownikami tj pracownikami wrocławskiego MZK. A tak poza tym dlaczego Pan nie chce próbować swoich sił we Wrocławiu ?
~obiektywny 8-02-2011 14:46
bo Wrocław ma bardzo dobrego gospodarza ot co!!... a Walbrzych??
~rover1308 8-02-2011 14:51
Panie Patryku....powodzenia....warto walczyć o Wałbrzych....tu też mieszkają fajni ludzie....
~ 8-02-2011 14:52
Wild to mitoman, on naobiecywał ludziom rzeczy niemożliwych do spełnienia i doskonale o tym wiedział. Co innego oszustwa wyborcze. Tutaj jest pełna zgoda. Ci którzy jawnie kupowali głosy, a sąd wskazał że taki proceder był (nie ważne w jakiej skali, bo tego się nigdy nie określi precyzyjnie), powinni odejść i to bez gadania. Ci ludzie nie mają jednak honoru i poczucia odpowiedzialności. Władza to dla nich zwykła dojna krowa i możliwość zarobkowania bez większej pracy. POdziękujmy wyborcom PO i SLD za to, że dzięki nim to miasto sięgnęło dna zarówno moralnego jak i finansowego...
Maku 8-02-2011 15:01
Wypraszam sobie. Jesli chcesz dziekować komukolwiek za to, że Wałbrzych sięgną dna, to dziekuj zamiast SLD członkom WWS. I co byś nie mówi wszyscy doskonale wiedzą, kto w WWS ma dobrze za pazuchą.
~abc 8-02-2011 15:01
Jestem z Panem Patryku !!!!!!!!!!! POWODZENIA i mam nadzieje,ze wreszcie w Wałbrzychu prawda zostanie ujawniona., a ludzie, ktorzy upodlili nasze miasto beda musiali odejsc i...........zapanuje demokracja z prezydentem menadzerem z poza ukladow partyjnych.
~hmmm 8-02-2011 15:17
oj maku, tobie to juz naprawde stolek w oko wlazl... do mozgu. W jaki sposob za stan Wałbrzycha odpowiedzialny jest WWS? W jaki sposob? W tamtej kadencji PO i PiS mialo wiekszosc, wy i WWS ostro krytykowaliscie i Krukoszenko i Skretkowicza.Przyszly wybory, a wy poparliscie najgorszego prezydenta i najgorszego staroste w dziejach Wałbrzycha. Sami tak i onich mowiliscie. I teraz wine zrzucasz na WWS? Macie wszystkie stolki, macie wszystkie komisje, macie wszystkie spolki miejskie i ty smiesz twierdzic, ze to wina WWS, ze Wałbrzych siegnal dna? Co z dotacjami na sport? Co z dobrym obyczajem, zeby komisja rewizji byla w rekach opozycji... Gdzie nagle podzialy sie te wasze postulaty, o ktore od kilku lat walczycie? Nagle staly sie niewazne? Wiec kiedy byliscie obludnymi swiniami? Przed wyborami? Czy teraz? Pamietasz, jak mowiliscie o 140 bledach Skretkowicza do wnioskow o dofinansowanie do remontow drog? Nie pamietasz? A wiesz kto teraz zajmuje sie dalej tym samym, mimo nie wejscia do powiatu z woli wyborcow? Nie pamietasz? OOOOO ZGROZO!! Za Wałbrzyskie dno juz nie odpowiada PO, teraz odpowiada opozycja, ktora jest w opozycji od wielu lat. Nie tylko Wałbrzych siega dna drogi Maku. Twoj racjonalizm rowniez.
Maku 8-02-2011 15:21
Jesli Wild byłby takim dobrym "managierem" jak sam się maluje nie pracowałby w MPK we Wrocławiu. Wrocław to olbrzym w porównaniu z Wałbrzychem. Dutkiewicz znając wysokie walory swojego protegowanego z pewnością przydzieliłby mu "...inny bardzo ważny odcinek robót...". Dla dobrego "managiera" we Wrocku pracuy jest masa. Wydaje mi sie jednak, że wielokropek w ostatnim zdaniu jest wielce wymowny. tak... nastanie.
~hmmm 8-02-2011 15:26
Przypomne jeszcze wywiad Lendy w tv po 1 turze wyborow jak to wypowiadal sie o poparciu dla Lubinskiego. Jak to on mu zawdziecza to, ze jest w regionalnej polityce, bo to Lubinski dal mu szanse jako mlodemu politykowi... Kilka dni pozniej bah... SLD popiera wedlug nich najgorszego prezydenta w dziejach Wałbrzycha... A Lubinski to zlo, ktory teraz juz nawet odpowiada za Wałbrzyskie dno... Tak jakby on i jego ludzie mieli moc podejmowania jakichkolwiek decyzji... Obluda, az zygac sie chce. Wielu mowi o honorze i bla bla bla... Masz honor to przynajmniej nie wypisuj klamstw. Tak jak to robil Krukoszenko w gazetkach , za co w najblizszym czasie bezie musial przepraszac.
Maku 8-02-2011 15:29
Przestań błaznować @hmmm. Doskonale wiesz o co mi chodzi. Nie dorabij geby. Jakoś o ludziach odpowiedzialnych za wałbrzyską degrengoladę z Twoich ust płyną same złorzeczenia na jednych. O drugich, którzy są nie mniej zasłużeni - doskonale wiesz o kogo mi chodzi - milczysz. Ech Ty etyku od siedmiu boleści... Wyjmij belkę z oka!
~hmmm 8-02-2011 15:29
Najlepszym menagierem od od 3 kadencji jest wasz prezydęt Krukoszonko, ktory juz nie jest jak widac odpowiedzialny za Wałbrzyskie dno. Jestem daleki od oceniania kogos za cos, czego nie zrobil. A ty Maku wizjonerze? W przypadku Krukoszenko mam taka mozliwosc... Wy tez mieliscie i z niej korzystaliscie, ale tylko do czasu... do czasu obiecanych stolkow. Podejrzewam, ze wygladalo to tak samo jak Ludwiczuk + Rosiak. Przyszedl ktos z PO, troche alko i sie popruliscie...
~hmmm 8-02-2011 15:31
nie chcesz chyba stwierdzic, ze jeszcze ktos bardziej jest odpowiedzialny za Wałbrzyskie dno... Mowisz o ksiezach? Czy o kim? Prezesach spolek miejskich? Radnych miesjkich i powiatowych? Ma ktos wieksza wladze od wyzej wymienionych?
~hmmm 8-02-2011 15:44
nie razi twoich kolegow z SLD, ktorzy weszli do zarzadu wodociagow, ze ich prezesem jest czlowiek bez matury? Mowa o Ewangielu. Wiesz ilu jest ludzi w Wałbrzychu mlodych i wyksztalconych? Wiesz gdzie oni pracuja? Na taksowkach, na czarno, na liniach produkcyjnych na strefie. W podfirmach, a nie na stale zatrudnienie. A ilu jest bezrobotnych. A tu taki Ewangielu bez matury jest sobi eprezesem wodociagow. Na jakiej podstawie? Odpowiedz mi, na jakiej podstawie? Na jakiej podstawie czlowiek taki obraca mieniem miejskim i grubymi milionami? Widze belke w oku. Ta belka jest cale brudne kolesiostwo partyjne w tym miescie, ktore robi co chce od wielu lat. Wy w tych wyborach mieliscie karte, ktora mogla to zmienic... Nie wykorzystaliscie jej, daliscie poklask temu stanu rzeczy. I teraz siedzicie sobie rowniez na stolkach w zarzadzie wodociagow, ze prezesem Ewnagielu bez matury... Na dodatek zamykacie usta opozycji. Przyklad? Komisja rewizji. O czym chcesz jeszcze podyskutowac? Moze byc wieksze dno? Chcesz to wybielic? Czym?
~marcin 8-02-2011 15:48
Mam nadzieję, że ta farsa dobiegnie końca. Nie wiem, czy Wild jest dobrą alternatywą, natomiast wiem na pewno, że jest jedyną ....
Maku 8-02-2011 15:52
Jesteś prawdziwym impotentem intelektualnym @hmmm. Moje zdanie na temat Kruczkowskiego się nie zmieniło. Dalej rozważam go w kategoriach krytyki. Znowu dorabiasz coś po swojemu. Albo strugasz wariata (i to chyba jest bliższe prawdy) albo rzeczywiście nie wiesz jak wygląda to, o czym piszesz. Wątpię. Idź i płacz Lubińskiemu i jego „komapniji” za obecny stan rzeczy. Tylko Ich możesz winić. Nie SLD. Dla wiedzy reszty (bo mniema, że Ty znasz dużą część prawdy). Przyszedł ktoś z WWS i się wysypał... Twoje nieudolne próby skierowani oczu na innych są żałosne Etyku – moralizatorze. Wyjmij belkę z oka.! Żale na Kruczkowskiego wylewaj PO. Ni mi i nie SLD.
~hmmm 8-02-2011 16:04
ironia, krytyka to cos innego niz zale. Od wyborow nie uslyszalem, zelgo slowa na Krukoszenko z twojej strony. Kogo ty sciemniasz. Slowa nie powiedzieliscie przy dotacjach na sport, slowa nie powiedzieliscie przy obsadzaniu komisji rewizji, slowa nie powiedzieliscie przy obsadzaniu spolek miejskich. Obsadzaliscie siebie i PO. Wszystko co zle to PO i WWS, SLD ma czyste raczki, my tylko wspolrzadzimy, a to ze podnosimy raczki jak nam karze PO, to wina WWS. A to ze Skretkowicz jest vicestarosta, a czlowiek bez matury prezesem wodociagow, to tez nie nasza wina. To PO nam kazala. O nie, to nie PO nam kazala, to WWS nam kazal, my nic nie robimy, a stolki same sie poobsadzaly. Niestety jestes w koalicji rzadzacej wiec przygotuj sie na slowa krytyki. Sluszne slowa krytyki. I zapewniam cie, ze jakby WWS pdopisala koalicje z PO to by byli w moich oczach w tym samym miejscu gdzie jestescie teraz wy. Roznica jest taka miedzy wami, a Wildem, ze on w swojej krytyce pozostal do konca. Nie poparl nikogo w drugiej turze. Odrobine przyzwoitosci, naprawde odrobine przyzwoitosci wymagalo, to zebyscie zrobili tak samo.
~hmmm 8-02-2011 16:08
impotent intelektualny uhuhuuhu... wielkie slowa uzasadnione.... niczym... ja skolei uzyje w kierunku was i PO impotenci moralni. Przynajmniej mam podstawy, aby ich uzywac. Mozna byc w opozycji nie podajac reki WWS. Ale zwiazaujac sie z najgorsza opcja no niestety skazaliscie sie na to samo bagno. Kiedys PiS zwiazal sie z LPR i Samoobrona... ten mariaz mozna porownac. Tylko kto tu jest kim? Moze nie warto rozrozniac... lecz oceniac w calosci.
~hmmm 8-02-2011 16:10
a twoje wypowiedzi tutaj pokazuja tylko, ze w dupie masz Wałbrzych i to co z nim robila PO przez 8 lat. Liczy sie widac cos innego. ty masz krytyczny poglad co do Kruczkowskiego? Sie okaze jak niedlugo Rosiaka wywalicie w imie Krukoszenko. Jakos w wypowiedziach waszych politykow nie slychac krytyki PO... hehehe obluda
~hmmm 8-02-2011 16:12
kaczor tez mowil, a zlu koniecznym zakladajac koalicje z pseudointeligentami z LPR i Samoobrony, aby tylko dorwac sie do koryta.
~podzamcze vel student politologii 8-02-2011 16:18
Skoro Krukoszenko nie jest mitomanem, to może mi ktoś powie, gdzie są u nas na ulicach drogi rowerowe, bo kiedyś miał w programie, że zrobi drogi rowerowe w mieście? A ja ich nie widzę, może muszę okulary zacząć nosić?
~ona77 8-02-2011 16:50
oj ludzie,ludzie jacy Wy jesteście bezkompromisowi w swych ocenach .... A kto zainicjował walkę z Mobrukiem no KTO pytam? Szczerze ? Mam w poważaniu kto z kim gdzie i dlaczego ... taka polityka - ale truć ludzi i to świadomie truć to już jest k.u.r.e.s.t.w.o - ludzie mają prawo do życia w czystym środowisku.Pan Patryk nie jest idealny? Pewnie nie jest jak i każdy z nas ale to co nam zgotował Krukoszenko plus Mobruk to przechodzi wszelkie pojęcie - nie dość że ludzie biedni to i jeszcze podtruwani
~do hmmm 8-02-2011 17:41
Nie porównuj Kaczora do PO-SLD w Wałbrzychu, bo Kaczor chciał rozwiązać parlament, jak PO obrażona dwoma POrażkami zrezygnowała z koalicji, bo bardziej opłacało jej się uprawiać POlitykę nienawiści, tyle że PO głosowało przeciwko. Kaczor miał do wyboru rząd mniejszościowy lub koalę z LPR i SO, więc wybrał tych dwóch by chociaż część postulatów wprowadzić, i to mu się udało! POza tym w 2007 roku oddał władzę z powodu SO, a mógł zimować w mniejszościowym rządzie do 2009 roku. Tu z kolei SLD wycieńczone głodem władzy i stanowisk wlazło w koalę z PO i zaczęło kadzić Kruczkowskiemu za parę stołeczków. To żenujące i smutne zarazem. hmmm, Makiem się nie przejmuj. On nie jest zbyt inteligentny, nie warto z nim dyskutować, bo po prostu nie ma z kim :D.
~mist 8-02-2011 18:35
No fakt trudno z nim dyskutować jak nie ma się nic do powiedzenia sensownego
~ 8-02-2011 18:47
I co z tego wjdzie , jezeli wybory w Walbrzychu zostana uniwaznione. Wszyscy kandydaci na Prezydenta, jednakowo obiecywali, i dalej obiecuja , natomiast w momencie wyboru po okolo 1 roku powiedza , jak wszyscy do tej pory. BRAK PIENIEDZY- na ten czy tamtem program-plan, itp,itd. Powinno byc tak jezeli kazdy z kandydatow ma odrobine HONORU . To w momencie kiedy widzi ze nie spelnia swoich obietnic - powinien bezapelacyjnie podac sie do DYMISJI. Wtedy taki czlowiek moze z honorem wyjsc na ulice i popatrzec ludziom w twarz. Ale ciezko jest odciac Gębe od koryta , Czy to jest Kruczkowski, czy byłby WILD , lub LUBINSKI i tak Wałbrzych nadal bedzie osmieszany na lamach wszystkich czasopism i przekazow TV. Powiem na koniec - Wałbrzych juz raczej nie ma szans na prawdziwego dobrego Gospodarza, i odzyskania dawniejszej renomy juz nie powiem Bylego miata wojewodzkiego . Stał sie tylko miastem Emerytow -gornikow, oraz sypialnia dla mieszkancow, ktorzy pracuja we Wroclawiu, i innych osciennych miastach a tutaj tylko sa zameldowani, i zwyczajnie tylko nocuja w dni wolne od pracy. A szkoda , a szkoda.
~:P 8-02-2011 19:05
Wild, pedz stad !!!
~@ :P 8-02-2011 20:18
Sam stąd pędź, albo zacznij budować drogi rowerowe za Kruczkoszenka, duPOlizie ;P
~ 8-02-2011 20:20
Ludzie, jesteście naiwni. Wild zrobił taką borutę by dostać się do sejmiku, nie pojmujecie tego? Jakby to był świetny manager to ludzie ze Stoszowic by go nie wygonili! Dutkiewicz zesłał go tu, by powalczyc o mandat do sejmiku a nie prezydenturę. Nikt nie liczył, że naiwne ludki aż do tego stopnia kupią te bajki, że dostanie 1/5 głosów. Zgraja POstkomuchów i POwców to co innego. Te chwasty należy wyrwać (może zróbmy referendum odwoławcze?), ale nie gloryfikujcie Wilda, bo on temu miastu nie pomoże.
~JUhu 8-02-2011 20:43
Dziki sie wygłupia przeciez wyraźnie napisano o marginalności -czego on jeszcze chce????
~ona77 8-02-2011 20:45
Wild to Wild tamto,a ja mam do niego szacunek za podjęcie krucjaty Mobrukowej i modlę się o to aby się udała ...
~tra... 8-02-2011 23:22
Dziki niech będzie z nami !
~Św.Mikołaj 9-02-2011 8:12
W Laponii renifery ćwierkają, że cudowne dopłaty do rachunków za wodę w skali roku kosztować będą nas (bo przeca sami ze swoich podatków te dopłaty sobie zrobimy) około 14 milionów złotych. Na twarz wyjdzie jakieś max 10 zł miesięcznie niezależnie od wysokości dochodów. Nawet jak ktoś ma emeryturę 900 zł to i tak tych dopłat nie poczuje. A teraz kwestia najważniejsza, o której menago Wild nie wspomina, otóż pytanie skąd gmina ma zabrać, żeby dołożyć ?! Bo jak wiemy od Stasia Barei w przyrodzie nic nie ginie jeden zyskuje, gdy drugi traci. A może fumfel Wilda Dutkiewicz wyśle nam przekazem owe 14 baniek. Jeśli ten populistyczny pomysł przejdzie czekają nas podwyżki biletów MPK, podatków lokalnych i innych opłat, no i będzie można pluć na lokalne władze, że nas okradają. Prym wiodła będzie ostatnia sprawiedliwa formacja WWS z mężem stanu na czele jak sam się określił w tv Longinusem Uczciwusem Rosiakusem Demokratusem. W zeszłym tygodniu w radio słyszałem, że w Jeleniej Górze zrezygnowano z dopłat do rachunków za wodę bo kwoty wynosiły 7-8 zł na licznik i nie dawały żadnej odczuwalnej korzyści dla mieszkańców a kosztowały miasto kilka milionów złotych, które więcej pożytku by przyniosły gdyby je skierować na remonty dróg, albo dopłaty do czynszów dla osób w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. Wystarczy użyć mózgu i chwilę pomyśleć, żeby się zorientować, że Wild walił populizm za populizmem w trakcie wyborów i dalej ciągnie ten temat robiąc niestety ludziom wodę z mózgu.
~hmmm 9-02-2011 9:11
sw Mikolaju, to prawda, ze pomysl doplat do wody jest niewypalem, ale ja juz o tym pisalem w momencie pomyslu referendum. Wyliczajac sam sobie, ze bedzie to kosztowalo budzet 2-3 mln. Ale to byly luzne wyliczenia. Oczywiscie ide zaglosowac 2xTAK. Czy az takim populista jest Wild, troche pewnie tak. Ale w kwestii MoBruku akurat nie. To wysypisko odpadow musi zniknac i nie wybielisz tej inwestycji, ktora ma sie jeszcze powiekszyc niewypalem doplat do wody. Co do okradania nas wyborcow przez wladze. No prosze cie, nie trzeba referendum i doplat do wody aby to stwierdzic. Ile zarabia czlowiek bez matury Ewangielu na pozycji prezesa wodociagow. Jakim cudem ten czlowiek obraca milionami miejskimi? Jakim cudem radni po urzedowaniu doslownie kilku dni zrobili sobie podwyzke. Jakim cudem ci radni daja sobie wielotysieczne nagrody rok w rok... Wiadomo tez, ze wzrosna ceny biletow, czynszu i innych rzeczy, no bo wiadomym z gory jest, ze sobie z pensji nie odbiora... Nawet tobie przez glowe to nie przeszlo, jakoby to miala byc jedna z mozliwosci zalatania dziury powstalej w wyniku doplat do wody. Prawda?
~andrzej_komentator 9-02-2011 10:11
a w międzyczasie były prezio PLKosza dostał nową fuchę! http://sport.onet.pl/koszykowka/reprezentacje/skandaliczne-niedopatrzenie-polska-straci-me,1,4168909,wiadomosc.html
~ 9-02-2011 10:46
Głosować możecie tyle, że bankowo nie będzie wymaganej frekwencji, i co dalej? Klops. Takie referendum niczego nie wniesie. Tu jest problem z frekwencją, w wybory, gdzie media cały czas krzyczą i namawiają jest licho, a co dopiero w zwykłym referendum.
~ona77 9-02-2011 14:50
A ja zakładam że frekwencja będzie większa jak 30% ludzie mają świadomość Mo - Bruku,a że w wyborach na prezydenta była mała frekwencja? Nic dziwnego,bo raz,że nie było za wielu nadających się na to stanowisko a drugie to to,że z góry było wiadomo kto wygra ....

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group