Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 2363
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wybrali Miss Polski na wózkach

Wiadomości: Kraj
Wtorek, 6 sierpnia 2013, 11:06
Autor: opr. PAW
Paulina Popławska
Fot. użyczone
Olga Fijałkowska zwyciężyła w I Konkursie Miss Polski na wózku. Finał odbył w Ciechocinku.

Obecny na gali finałowej był m.in. premier Donald Tusk.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że w konkursie wystartowała Paulina Popławska, która obecnie mieszka w Świebodzicach, ale jeszcze do niedawna mieszkała w Wałbrzychu. I trzeba powiedzieć, że Paulinie zabrakło naprawdę niewiele głosów, by wejść do finałowej 10.

„Fundacja Jedyna Taka" zorganizowała I Wybory Miss Polski na wózku inwalidzkim. Jednym z celów „Fundacji Jedynej Takiej" jest promowanie osób z niepełnosprawnością oraz zmiana wizerunku osób niepełnosprawnych w tym w szczególności kobiet na szczeblu lokalnym, krajowym, międzynarodowym. „Fundacja Jedyna Taka" została powołana do życia przez dwie niepełnosprawne mamy, które chcą zwrócić uwagę na sprawy kobiet niepełnosprawnych w społeczeństwie.

Konkurs „I Wybory Miss Polski na wózku inwalidzkim" był Inicjatywą Społeczną, która miała wpłynąć na zmianę wizerunku niepełnosprawnych kobiet w naszym społeczeństwie. Organizatorzy chcieli pokazać piękne kobiety poruszające się na wózku jako kobiety aktywne, spełniające się w różnych rolach społecznych m.in. w roli matki. To kobiety pełne pasji, sił oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji własnych marzeń. To kobiety, dla których wózek nie przesądza o ich atrakcyjności.

Jedną z kandydatek startujących w konkursie była Paulina Popławska, która do niedawna mieszkała w Wałbrzychu, obecnie mieszka w Świebodzicach. Paulina studiuje Pedagogikę na III roku. W przyszłości chce pracować z dziećmi, jej pasją jest taniec towarzyski. Działa na rzecz osób niepełnosprawnych (fundacja, stowarzyszenie, wolontariat).

Paulina w konkursie wzięła udział, ponieważ jest to inicjatywa, która pokazuje, że kobieta niepełnosprawna może również spełniać swoje marzenia i pasje. Może udzielać się jak najbardziej w życiu społecznym. Osoba niepełnosprawna to osoba, która również może założyć rodzinę, mieć przyjaciół, pracować i żyć jak inni ludzie.

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group