Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 3767
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wybrali zwycięskie baby wielkanocne

Poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 15:00
Aktualizacja: Wtorek, 15 kwietnia 2014, 7:13
Autor: Organizatorzy/Ina
Region: Wybrali zwycięskie baby wielkanocne
Fot. użyczone
Towarzystwo Miłośników Szczawna–Zdroju zorganizowało w miniony czwartek – 10 kwietnia 2014 roku – tradycyjne coroczne Spotkanie dla swoich członków, które odbyło się w restauracji Biała Sala. Tradycją Spotkań Wielkanocnych jest konkurs na najpiękniejszą i najsmaczniejszą babę.

Po przywitaniu gości przez prezes Towarzystwa, Iwonę Czech, i burmistrza miasta, Tadeusza Wlaźlaka, rozpoczęło się ocenianie najsmaczniejszej baby wielkanocnej. Powołane na miejscu jury, które składało się z następujących osób: Tadeusz Wlaźlak, Jacek Baran, Mariusz Gawlik, Henryk Ozimek, Franciszek Ślązak i Piotr Sobociński - wybrało trójkę najlepszych bab. I miejsce – Agnieszka Frach, II miejsce – Magdalena Baran i III miejsce – Sylwia Sobieraj-Borowiec i Maja Borowiec.

Goście Spotkania Wielkanocnego mieli możliwość zobaczyć przebieg konkursu na palmy, została bowiem w ekspresowym tempie przygotowana fotorelacja z tej imprezy. W dalszej części spotkania wszyscy jego uczestnicy zajęli się konsumpcją konkursowych bab, wysłuchano informacji na temat zwyczajów wielkanocnych, były także piosenki zaśpiewane przez uczennicę klasy muzyczno-teatralnej Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju.

Następnie przez członków Zarządu TMSZ zostały przedstawione plany na najbliższe tygodnie (wycieczka do Broumov - 26 kwietnia i uroczystości patriotyczne pod pomnikiem Ułanów Legii Nadwiślańskiej w rocznicę bitwy z 15 maja 1807 roku). Na koniec prezes Iwona Czech złożyła wszystkim życzenia z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

FOTO: KAZIMIERZ MASIUK

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group