Niedziela, 17 października
Imieniny: Małgorzaty, Wiktora
Czytających: 2754
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wybuch w mieszkaniu na Białym Kamieniu

Wtorek, 13 listopada 2018, 8:21
Aktualizacja: 9:28
Autor: red
Wałbrzych: Wybuch w mieszkaniu na Białym Kamieniu
Fot. KMP Wałbrzych
59–letni mieszkaniec naszego miasta naraził lokatorów jednego z budynków w dzielnicy Biały Kamień na bezpośrednie zagrożenie życia lub zdrowia. Mężczyzna pozostawił garnek z olejem na włączonej kuchence gazowej i zasnął. Ostatecznie w mieszkaniu doszło do wybuchu, co zauważyli przejeżdżający w tym momencie ulicą Komuny Paryskiej w Wałbrzychu policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Zachowanie 59-letniego wałbrzyszanina w miniony piątek mogło doprowadzić do tragedii. Mężczyzna około godziny 19:00 pozostawił garnek z wrzącym olejem na włączonej kuchence gazowej i zasnął. Kiedy obudził się, w kuchni widoczne były już płomienie. Mieszkaniec naszego miasta postanowił wziąć sprawy we własne ręce i najpierw przykrył garnek pokrywką, co w efekcie niczego nie zmieniło, a chwilę później zalał płomienie wodą. To natomiast doprowadziło do silnego wybuchu. Uszkodzone i wypchnięte na zewnątrz zostały nawet zamknięte drzwi lokalu.

Będący na miejscu jako pierwsi policjanci ruchu drogowego wyprowadzili poszkodowanego mężczyznę z mieszkania, z którego wydobywały się kłęby dymu, na klatkę schodową i wezwali Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Straż Pożarną. Na szczęście 59-latkowi nic poważnego się nie stało i nie była potrzebna ewakuacja pozostałych mieszkańców budynku. Okazało się jednak, że sprawca w momencie zdarzenia był kompletnie pijany. Badanie wykazało u mężczyzny 2,93 promila alkoholu w organizmie.

Twoja reakcja na artykuł?

3
17%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
11%
Smuci
3
17%
Złości
10
56%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group