Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 5944
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wybudują farmy fotowoltaiczne

Środa, 28 września 2022, 10:24
Autor: PAW
Wałbrzych: Wybudują farmy fotowoltaiczne
Fot. archiwum
W Wałbrzychu powstaną dwie farmy fotowoltaiczne.

W najbliższych dniach wałbrzyski MZUK podpisze umowę na budowę farmy fotowoltaicznej przy ulicy Wysockiego. Będzie to farma dwumegawatowa. Po przeprowadzonym przetargu znalazł się wykonawca, który wyraził gotowość zrealizowania tego projektu.

Drugą umowę na budowę farmy fotowoltaicznej podpisze Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Wałbrzychu. W tym przypadku farma powstanie na terenie Piaskowej Góry.

- Próbujemy jako miasto wszędzie tam gdzie to możliwe uniezależnić się od dyktatu cen energii elektrycznej - mówi Roman Szełemej. - Jeśli uda się zrealizować te projekty dofinansowane z Unii Europejskiej, to MZUK będzie dysponował takimi zasobami energii, że będzie samowystarczalny i nie będzie musiał kupować energii do funkcjonującej 24 godziny na dobę stacji segregacji odpadów na Beethovena.

Podobnie zresztą ma się sytuacja w drugim przypadku. PEC będzie dysponował odpowiednią ilością energii potrzebnej do pracy ciepłowni. Wałbrzych jest jednym z pierwszych miast w Polsce, gdzie samorząd będzie dysponował farmą fotowoltaiczną.

Twoja reakcja na artykuł?

14
50%
Cieszy
7
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
3
11%
Złości
3
11%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group