Wtorek, 19 stycznia
Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty
Czytających: 3120
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Wycieczka do Broumov i Sokołowska

Piątek, 2 maja 2014, 6:20
Autor: opr.red.
Region: Wycieczka do Broumov i Sokołowska
Fot. użyczone
W minioną sobotę odbyła się, zorganizowana przez zarząd Towarzystwa Miłośników Szczawna–Zdroju, wycieczka do Broumov w Czechach oraz do Sokołowska.

Celem wyprawy w Broumov było zwiedzenie Opactwa benedyktyńskiego p.w. św. Wacława, a w nim XVII-wiecznej kopii Całunu Turyńskiego. O historii obiektu opowiadał kustosz muzeum, ojciec Rudolf Holy. Następnie zwiedzano teren pięknego drewnianego kościoła przycmentarnego p.w. Najświętszej Marii Panny. Jest to jeden z najstarszych kościołów drewnianych na terenie Czech.

Zwiedzano także Rynek Pokoju, zabytkowe uliczki miasta, po czym wycieczkowicze udali się w dalszą podróż do Sokołowska. Tam w małej, ukrytej wśród drzew i zieleni prawosławnej cerkwi parafialnej p.w. św. Michała Archanioła wysłuchano ciekawej historii na temat tego zabytkowego obiektu. Wycieczka prowadzona była przez członka zarządu TMSZ, a zarazem przewodnika sudeckiego, Stefana Okoniewskiego. Wyjazd był ciekawy, bogaty w informacje i wrażenia, a dodatkowym walorem była piękna aura towarzysząca na każdym etapie zwiedzania.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group