Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4094
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Jedlina-Zdrój: Wycieczka rowerowa

Niedziela, 22 września 2019, 10:50
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 września 2019, 8:35
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych/Jedlina-Zdrój: Wycieczka rowerowa
Fot. Robert Bajek
Wczoraj odbyła się wycieczka rowerowa z Wałbrzycha do Jedliny–Zdroju. We wspólnym przejeździe udział wzięło ponad 160 osób.

Organizatorami wycieczki były dwie gminy: Wałbrzych i Jedlina-Zdrój. Głównym celem imprezy było propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności ruchowej, a także promocja ścieżek rowerowych leżących na terenie obu gmin. Uczestnicy wycieczki z prezydentem Romanem Szełemejem na czele wystartowali z okolic siłowni terenowej przy kościele pw. Piotra i Pawła na Podzamczu, a zakończenie wycieczki nastąpiło na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Jedlinie-Zdroju.

Trasa wiodła ścieżkami rowerowymi wzdłuż alei Powale, ulicy de Gaulle'a, Uczniowskiej, Strzegomskiej, Noworudzkiej i Kamienieckiej, a po wjeździe do Jedliny-Zdroju rowerzyści poruszali się trasą rowerową łączącą ulicę Włościańską z ulicą Warszawską, następnie ulicą Wałbrzyską, Piastowską i Plac Zwycięstwa. Warto podkreślić, że zdecydowana większość trasy wycieczki przebiegała ścieżkami rowerowymi, których zarówno w Wałbrzychu jak i Jedlinie-Zdroju jest coraz więcej.

Na terenie Kompleksu Sportowo-Rekreacyjnego w Jedlinie-Zdroju czekało na uczestników sporo atrakcji, w tym konkurs turystyczno-krajoznawczy z wiedzy o regionie. Główną nagrodą w tym konkursie był górski rower elektryczny. Zwycięzcą konkursu i posiadaczem nowego roweru elektrycznego został Marcin Strykowski z Wałbrzycha. Dodatkowo dla uczestników wycieczki organizatorzy przygotowali też inne nagrody - głównie sprzęt rowerowy, a także ciepły posiłek na mecie.

Twoja reakcja na artykuł?

5
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group