Szczytna: Wyciskali na medal

Wtorek, 11 maja 2010, 8:45
Aktualizacja: 14:44
Krzysztof Bałys
Podczas X Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc wałbrzyscy policjanci wywalczyli dwa medale.

W Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyły się jubileuszowe X Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawody zorganizowano pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji - gen. insp. Andrzeja Matejuka.

W mistrzostwach wzięli udział reprezentanci policji, służby więziennej, straży granicznej, straży pożarnej oraz pracownicy cywilni. W zawodach wzięło udział 75 „mundurowych”, wśród których byli między innymi policjanci z Komendy Miejskiej z Wałbrzycha: asp. Marek Olkiewicz i mł. asp. Krzysztof Bałys reprezentujący dolnośląski garnizon.

Zawodnicy rywalizowali w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. Marek Olkiewicz w kategorii „weteran”, kategorii wiekowej powyżej 40 lat, wynikiem 170 kg, stanął na III miejscu podium. Krzysztof Bałys w kategorii 125 kg z wynikiem 205 kg zajął I miejsce. Kadra Dolnego Śląska drużynowo zdobyła po raz czwarty już tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc. Tym razem pierwszą drużynę kraju tworzyli: Andrzej Kocyła z Policji Sądowej w Legnicy, Krzysztof Bałys i Marek Olkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu oraz Sylwester Koc z Samodzielnego Pododdziału Policji Prewencji w Legnicy. Najlepsi zawodnicy i nasza ekipa otrzymali puchary, medale i dyplomy ufundowane przez Komendanta Głównego Policji.