Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 4324
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wydarzenia online

Wtorek, 24 listopada 2020, 8:38
Autor: red
Wałbrzych: Wydarzenia online
Fot. organizatorzy
Stara Kopalnia w Wałbrzychu zaprasza na wydarzenia w formie online. W minionym tygodniu w przestrzeniach obiektu odbył się spektakl wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego „Greta i ostatni wieloryb”, który był transmitowany na żywo na Facebook’u. Zrealizowane zostały również kolejne zajęcia edukacyjne, w których uczestniczyli uczniowie szkoły podstawowej.

W środę o godzinie 11.00 na Facebook’u rozpoczął się spektakl w formie online. Wydarzenie odbyło się w ramach 24. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatru dla Młodzieży i Dzieci KORCZAK DZISIAJ i zostało w całości wyprodukowane przez zespół z Teatru Dramatycznego im. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Przedstawienie można bezpłatnie obejrzeć w internecie na stronach festiwalu do końca miesiąca.

Po raz kolejny odbyły się zajęcia edukacyjne online w Starej Kopalni. Tym razem uczniowie szkoły podstawowej w Świebodzicach zapoznali się z bogatymi tradycjami górniczymi udając się na wirtualną wycieczkę po kopalnianej lampowni. Zaprezentowane zostały elementy umundurowania górniczego. Omówione zostało także znaczenie słowa „tradycja” oraz przedstawiono historię patronki górników - św. Barbary i tradycje związane z obchodami górniczego święta - Barbórką. Na zakończenie dzieci miały do wykonania zadanie w postaci stworzenia własnego czako czyli nakrycia głowy górnika. Zajęcia „Wokół tradycji górniczych” to nie jedyna propozycja z oferty Starej Kopalni. Do wyboru są także lekcje „Mechaniczna Kopalnia”, gdzie uczestnicy przenoszą się wirtualnie do pomieszczeń wyposażonych w zabytkowe maszyny, funkcjonujące w czasach działania kopalni.

Z zajęć on-line mogą również skorzystać przedszkolaki – w ofercie znajdują się m.in. takie propozycje jak „Czarne skarby czyli jak powstał węgiel” – dzieci dowiadują się wielu ciekawostek podczas prezentacji multimedialnej, a następnie mają za zadanie przedstawić nowo nabyte informacje w postaci pracy plastycznej. W programie są też warsztaty artystyczne prowadzone przez instruktorów Centrum Ceramiki Unikatowej.

W najbliższy wtorek Stara Kopalnia zaprasza na pierwsze zajęcia z cyklu „Spotkania ze sztuką”.

Co tydzień o godzinie 16.00 na Facebook’u instytucji będą pojawiać się ciekawe wykłady dotyczące sztuki. 24 listopada tematem spotkania będzie twórczość malarki Tamary Łempickiej.

W sobotę, 28 listopada odbędzie się kolejne wydarzenie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Hałda Jazz. Podczas koncertu Tribute to Komeda I O.N.E. Quintet wystąpią: Monika Muc, Pola Atmańska, Dominika Rusinowska, Kamila Drabek, Patrycja Wybrańczyk. Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności w formie bezpłatnego streamingu dostępnego na stronach www.tvtlive.pl oraz na Facebook’u Hałda Jazz. Start o godzinie 18.00.

Teren zewnętrzny Starej Kopalni jest czynny codziennie - podczas spaceru po industrialnej przestrzeni można przyjrzeć się z bliska wielkogabarytowym maszynom górniczym stanowiącym część kopalnianej ekspozycji. Dostępny jest też Geo-ogródek z tablicą informacyjną. Kawiarnia Sztygarówka działa codziennie w godzinach 9.00-17.00 serwując przekąski i napoje na wynos. Można w niej także zakupić wyjątkowe ręcznie robione gadżety i pamiątki.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group