Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1718
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wydarzenia w Starej Kopalni

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 7 października 2020, 9:36
Aktualizacja: Czwartek, 8 października 2020, 8:10
Autor: red
Fot. organizatorzy
W miniony weekend w Starej Kopalni miał miejsce występ Haliny Frąckowiak. Koncert polskiej wokalistki i kompozytorki odbył się w ramach Dnia Seniora. Z kolei w sobotę można było spróbować swoich sił w loterii na stoisku Starej Kopalni podczas Pikniku z okazji otwarcia ul. Nałkowskiej w Wałbrzychu.

W piątkowy wieczór na scenie Starej Kopalni wystąpiła Halina Frąckowiak - podczas koncertu wykonała swoje najbardziej znane i lubiane utwory. Koncert został zorganizowany w ramach Dnia Seniora przez Urząd Miasta Wałbrzycha, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Frekwencja dopisała, a wydarzenie odbyło się zgodnie z zaleceniami wynikającymi z epidemii COVID-19.

W sobotę odbył się piknik z okazji otwarcia ul. Zofii Nałkowskiej na Piaskowej Górze w Wałbrzychu. W ostatnich latach przebudowa tej ulicy była największym przedsięwzięciem drogowym na Piaskowej Górze. Od godziny 11.00 wałbrzyskie instytucje czekały na gości z przeróżnymi atrakcjami. Na stoisku Starej Kopalni można było otrzymać wiele ciekawych informacji dotyczących oferty obiektu oraz wziąć udział w loterii z pytaniami o Wałbrzychu i regionie. Z kolei na sąsiednich stanowiskach Muzeum Porcelany i Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury przygotowane były warsztaty dla dzieci. Obecny był także wałbrzyski Aqua Zdrój, który promował bogatą ofertę obiektu.

Stara Kopalnia otrzymała w ostatnim czasie certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej jako bezpieczny obiekt MICE. Instytucja stosuje się do wszystkich wytycznych związanych z epidemią, dotyczących bezpiecznej organizacji szkoleń, konferencji i spotkań biznesowych. Industrialne przestrzenie obiektu cieszą się dużym zainteresowaniem w kwestii organizacji wydarzeń biznesowych i firmowych. W czerwcu tego roku doceniona certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej została także Sztygarówka jako obiekt noclegowy bezpieczny higienicznie.

6 października o godzinie 19.00 wieża widokowa Starej Kopalni zostanie specjalnie podświetlona na zielono w ramach Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Kolejny rok obiekt bierze udział w akcji, w którą angażują się instytucje z całej Polski.

Stara Kopalnia zaprasza na Ceramiczną Środę – warsztaty w Centrum Ceramiki Unikatowej dla każdego, które odbywają się w każdą środę o godzinie 16.30. Podczas zajęć można stworzyć własne, unikatowe dzieła i kreatywnie spędzić popołudnie. Natomiast już 24 października instytucja zaprasza na kolejne zajęcia dla najmłodszych odbiorców, czyli „Bajtel w Kopalni”. Do wyboru są dwie grupy:
o godzinie 9.00 dzieci w przedziale wiekowym 0-2 lata wraz z rodzicami, o godzinie 11.00 dzieci w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami. Liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona - bilety dostępne wkrótce na stronie www.starakopalnia.pl.

30 października odbędzie się Straszne Zwiedzanie Starej Kopalni.

Program wygląda następująco:

17.00 – Straszny wieczór w Starej Kopalni – rodzinne warsztaty ceramiczne, podczas których uczestnicy ozdobią magnesy oraz stworzą ozdoby z gliny w Centrum Ceramiki Unikatowej, czas trwania: 1 godzina;

18.00 – Straszne zwiedzanie Starej Kopalni – specjalna edycja zwiedzania dla dzieci i rodziców, na uczestników będą czekały zadania i górnicze zagadki oraz utrudniające ich wykonanie zjawy, czas trwania: ok. 1,5 godziny;

20.00 – Nocne zwiedzanie Starej Kopalni – specjalne zwiedzanie, w trakcie którego uczestnicy otrzymują górniczy ekwipunek i muszą wykonać określone zadania pod okiem sztygara i tajemniczych postaci ukrytych w podziemiach, czas trwania: ok. 2 godziny.

Liczba miejsc jest ograniczona na każde wydarzenie, bilety dostępne wkrótce na stronie organizatora. Wydarzenia rodzinne skierowane są do dzieci powyżej 7-go roku życia.

Do końca października trwa akcja promocyjna Starej Kopalni i Muzeum Porcelany w Wałbrzychu - przy zakupie biletu na zwiedzanie jednego obiektu, turysta otrzymuje 10% zniżki na zwiedzanie drugiej atrakcji.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
3
38%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Fliper 7-10-2020 11:58
Zapewne prymitywne "straszydła" zostaną zapożyczone z zamku Książ z nocnego zwiedzania. Kasa wyrzucona w błoto.
~:-/ 7-10-2020 13:00
Przyjdą te same co zawsze trzy osoby na krzyż - z ratuszowego polecenia. Inaczej nie byłoby absolutnie nikogo zainteresowanego... Tak się bawią ludzie władzy lokalnej za nasze miejskie pieniądze :-/
~Franciszek 7-10-2020 13:28
Ludzie proeuropejscy ( "wykształceni mieszkańcy wielkich miast")narzekają na disco polo, na kabarety, na ludyczną rozrywkę, a ich przedstawiciele w kopalni robią jeszcze bardziej żenujące przedstawienia."...Aqua Zdrój, który promował bogatą ofertę".To dopiero kuriozum!
~lunka 7-10-2020 13:30
I tak o to pracownicy instytucji "kultury" przebierają się w ciuchy dla dzieci na halloween z jakiegoś marketu, malują sobie "buźki", robią sobie sesję i wymyślają kolejną bzdurną imprezkę, która bawi ttylko ich samych. bardzo kulturalne. na wałbrzyskim poziomie. podobnie jak akcja promowania ekskluzywnego sklepu z butami w ramach dnia szpilki i tylko czekać aż jakaś nagroda za super działalność kulturalną z ratusza się pojawi
~Pisojepcy 8-10-2020 8:32
Patologia przemówiła bo im impreza przeszkadza, bo im się czyjsc strój nie podoba. Wielu ludziom Normalnym się podoba i przychodzą. Jak chcecie patologiczne trolle zabłysnąć to zróbcie sami imprezę zobaczymy co zrobicie. Pisowskiej trolle są wszędzie.
~Fliper 9-10-2020 0:30
do: ~Pisojepcy (8:32)
Kolejna "impreza" dla małowymagających. Przyjdzie garstka poborców "menelowe pińcet +" ze swoimi Brajankami i Dżesikami jak cokolwiek zostanie od wypłaty 25.
~LOL 8-10-2020 12:53
Myślałem, że to lata 90-te były najbardziej szalone w Wałbrzychu, ale widać, że jesteśmy świadkami narodzin nowej, świeckiej, wałbrzyskiej tradycji: balangi a la zombi w klimacie industrialnym.
~!!! 8-10-2020 12:59
do: ~LOL (12:53)
Balangi lat 90 były spontaniczne, z tłumem osób, które przychodziły na imprezy, by się tam świetnie bawić. Teraz mamy jakieś pseudo-niby-party, wymyślone przez urzędników opłacanych z kasy miasta, które nikogo nie interesują i na które chodzą tylko, z przymusu, inni urzędnicy opłacani z tej samej kasy komunalnej. Widzisz różnicę? ;-)
~vol 9-10-2020 8:56
kolejny śmieć upchany na starą kopalnie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group