Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 3700
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wydarzenia w Starej Kopalni

Środa, 7 października 2020, 9:36
Aktualizacja: Czwartek, 8 października 2020, 8:10
Autor: red
Wałbrzych: Wydarzenia w Starej Kopalni
Fot. organizatorzy
W miniony weekend w Starej Kopalni miał miejsce występ Haliny Frąckowiak. Koncert polskiej wokalistki i kompozytorki odbył się w ramach Dnia Seniora. Z kolei w sobotę można było spróbować swoich sił w loterii na stoisku Starej Kopalni podczas Pikniku z okazji otwarcia ul. Nałkowskiej w Wałbrzychu.

W piątkowy wieczór na scenie Starej Kopalni wystąpiła Halina Frąckowiak - podczas koncertu wykonała swoje najbardziej znane i lubiane utwory. Koncert został zorganizowany w ramach Dnia Seniora przez Urząd Miasta Wałbrzycha, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury. Frekwencja dopisała, a wydarzenie odbyło się zgodnie z zaleceniami wynikającymi z epidemii COVID-19.

W sobotę odbył się piknik z okazji otwarcia ul. Zofii Nałkowskiej na Piaskowej Górze w Wałbrzychu. W ostatnich latach przebudowa tej ulicy była największym przedsięwzięciem drogowym na Piaskowej Górze. Od godziny 11.00 wałbrzyskie instytucje czekały na gości z przeróżnymi atrakcjami. Na stoisku Starej Kopalni można było otrzymać wiele ciekawych informacji dotyczących oferty obiektu oraz wziąć udział w loterii z pytaniami o Wałbrzychu i regionie. Z kolei na sąsiednich stanowiskach Muzeum Porcelany i Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury przygotowane były warsztaty dla dzieci. Obecny był także wałbrzyski Aqua Zdrój, który promował bogatą ofertę obiektu.

Stara Kopalnia otrzymała w ostatnim czasie certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej jako bezpieczny obiekt MICE. Instytucja stosuje się do wszystkich wytycznych związanych z epidemią, dotyczących bezpiecznej organizacji szkoleń, konferencji i spotkań biznesowych. Industrialne przestrzenie obiektu cieszą się dużym zainteresowaniem w kwestii organizacji wydarzeń biznesowych i firmowych. W czerwcu tego roku doceniona certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej została także Sztygarówka jako obiekt noclegowy bezpieczny higienicznie.

6 października o godzinie 19.00 wieża widokowa Starej Kopalni zostanie specjalnie podświetlona na zielono w ramach Światowego Dnia Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Kolejny rok obiekt bierze udział w akcji, w którą angażują się instytucje z całej Polski.

Stara Kopalnia zaprasza na Ceramiczną Środę – warsztaty w Centrum Ceramiki Unikatowej dla każdego, które odbywają się w każdą środę o godzinie 16.30. Podczas zajęć można stworzyć własne, unikatowe dzieła i kreatywnie spędzić popołudnie. Natomiast już 24 października instytucja zaprasza na kolejne zajęcia dla najmłodszych odbiorców, czyli „Bajtel w Kopalni”. Do wyboru są dwie grupy:
o godzinie 9.00 dzieci w przedziale wiekowym 0-2 lata wraz z rodzicami, o godzinie 11.00 dzieci w wieku 3-6 lat wraz z rodzicami. Liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona - bilety dostępne wkrótce na stronie www.starakopalnia.pl.

30 października odbędzie się Straszne Zwiedzanie Starej Kopalni.

Program wygląda następująco:

17.00 – Straszny wieczór w Starej Kopalni – rodzinne warsztaty ceramiczne, podczas których uczestnicy ozdobią magnesy oraz stworzą ozdoby z gliny w Centrum Ceramiki Unikatowej, czas trwania: 1 godzina;

18.00 – Straszne zwiedzanie Starej Kopalni – specjalna edycja zwiedzania dla dzieci i rodziców, na uczestników będą czekały zadania i górnicze zagadki oraz utrudniające ich wykonanie zjawy, czas trwania: ok. 1,5 godziny;

20.00 – Nocne zwiedzanie Starej Kopalni – specjalne zwiedzanie, w trakcie którego uczestnicy otrzymują górniczy ekwipunek i muszą wykonać określone zadania pod okiem sztygara i tajemniczych postaci ukrytych w podziemiach, czas trwania: ok. 2 godziny.

Liczba miejsc jest ograniczona na każde wydarzenie, bilety dostępne wkrótce na stronie organizatora. Wydarzenia rodzinne skierowane są do dzieci powyżej 7-go roku życia.

Do końca października trwa akcja promocyjna Starej Kopalni i Muzeum Porcelany w Wałbrzychu - przy zakupie biletu na zwiedzanie jednego obiektu, turysta otrzymuje 10% zniżki na zwiedzanie drugiej atrakcji.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
3
33%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group