Poniedziałek, 22 czerwca
reklamy

Wyemitują obligacje?

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Zwrot 15 milionów złotych dotacji, czy emisja miejskich obligacji? Przed takim wyborem staną dziś na sesji kamiennogórscy radni.

- Przekonuję ich, że warto sięgnąć po obligacje i zrealizować kolejne miejskie inwestycje: wyczekiwaną przez mieszkańców budowę kompleksu basenów nad Zalewem oraz budowę drogi do działek budowlanych przy ul. Krzeszowskiej. Bez wkładu własnego miasto nie zrealizuje tych zamierzeń i będzie musiało oddać 15 milionów złotych pozyskanych już dotacji. Sytuacja finansowa miasta Kamienna Góra po wyemitowaniu obligacji za 11,2 mln zł nie zmieni się diametralnie. Wskaźnik zadłużenia nadal będzie na bezpiecznym poziomie, a my będziemy się jako miasto nadal rozwijać - twierdzi burmistrz Janusz Chodasewicz.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka