Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 3778
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Wyjątkowe święto

Czwartek, 15 października 2020, 8:30
Aktualizacja: 8:32
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Wyjątkowe święto
Fot. użyczone
Dzień Edukacji Narodowej, nazywany również Dniem Nauczyciela, jest momentem, w którym swoje święto obchodzą wszyscy nauczyciele i dydaktycy.

- Obchodzone co roku 14 października święto polskiej oświaty przypomina wszystkim o wielkiej wartości, jaką stanowi edukacja oraz kieruje uwagę na szczególną rolę wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty, którzy tę wartość urzeczywistniają swoją odpowiedzialną i wymagającą pracą. Za nami bardzo trudny rok szkolny 2019/2020 , który zbiegł się w czasie z pandemią koronawirusa. Niewątpliwie dla wszystkich był to czas pełen wyzwań i ponadprzeciętnego zaangażowania na różnych polach. Słowa szczególnego uznania kieruję w stronę osób zaangażowanych w zorganizowanie nauczania w tym szczególnym czasie: dyrektorów szkół, nauczycieli, pracowników administracji oraz pracowników obsługi - takie słowa uznania i podziękowań zostały wypowiedziane już na początku uroczystości przez Dyrektor Centrum Obsługi Jednostek w Boguszowie-Gorcach Agnieszkę Zdeb.

Podziękowania i życzenia złożył Komisarz Pełniący Obowiązki Burmistrza Miasta Krzysztof Kumorek.
- Zawód nauczyciela to misja, która teraz, w tym niepewnym czasie, została wystawiona na najcięższą próbę. Nie poddawajcie się, nie odpuszczajcie, a na pewno w przyszłości Ci młodzi ludzie, których uczycie, docenią Was, szczególnie tych najwięcej wymagających nauczycieli i podziękują za wiedzę, którą im przekazaliście i o którą mądrzejsi mogą iść przez życie – powiedział Krzysztof Kumorek.

Do życzeń i podziękowań dołączył Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Urbaniak. Tradycyjne na uroczystości zostały wręczone nagrody Burmistrza Miasta oraz nagrody dyrektorów szkół dla nauczycieli za osiągnięcia w zakresie pracy dydaktycznej. Wszyscy zebrani mieli przyjemność obejrzeć przepiękny koncert oraz uczestniczyć w drobnym poczęstunku.

Pandemia koronawirusa i obostrzenia z nią związane spowodowały, iż uroczystości zorganizowane w Centrum Kulturalno-Kongresowym Witold w Boguszowie-Gorcach wyglądały nieco inaczej niż w poprzednich latach. Liczba osób zaproszonych na miejskie obchody została ograniczona, a samą uroczystość podzielono na dwie tury.

Twoja reakcja na artykuł?

1
4%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
21
88%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group