Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2684
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wyjechali w teren

Sobota, 13 lipca 2019, 9:53
Aktualizacja: Poniedziałek, 15 lipca 2019, 8:44
Autor: red
REGION: Wyjechali w teren
Fot. użyczone
Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków działa nie tylko na terenie naszego województwa. W miniony weekend, na zaproszenie "Skansenu Fortyfikacyjnego Czerwieńsk" DTMZ odwiedziło okolice Zielonej Góry.

Grupa została zakwaterowana w jednym ze schronów (obiekt 770) Skansenu. Schrony Umocnienia te należały do Linii (Pozycja) Środkowej Odry (niem. Oderstellung). Zbudowane zostały w latach 1928-1939 wzdłuż lewego brzegu Odry od Wrocławia do Krosna Odrzańskiego. Sam skansen znajduje się w pobliżu przeprawy promowej Brody, która również jest atrakcją turystyczną. Grupowicze mieli okazję zwiedzić poszczególne obiekty, a jest ich wiele. W tym czasie odbywał się tutaj VIII Piknik Forteczny. Po zwiedzaniu posilili się ugotowanym na miejscu żurkiem oraz grochówką, a wieczorem i nocą odpierali falowe ataki komarów :).
- Część naszych "foto-zwiedzaczy" przebrana w mundury i wyposażona w repliki broni z II wojny światowej, a należących go grup rekonstrukcyjnych wręcz zdobywała schrony – mówi Maciej Pawlik, rzecznik DTMZ.

- Wszystkim uczestnikom 40 zlotu DTMZ, który odbył się w czasie mijającego weekendu na terenie "Skansenu Fortyfikacyjnego" w Czerwieńsku, serdecznie dziękuję za przybycie, udział oraz "nocną walkę" z hordami rozwścieczonych krwiożerczych komarzyc - mówi Robert Matwiejów, szef DTMZ. - Szczególne podziękowania składam na ręce Andrzeja Sawicza, za pomysł, zaproszenie i wszelkie przygotowania związane z lokum i zakwaterowaniem, dla naszego "pozytywnie zakręconego Towarzystwa".

Po oficjalnym zakończeniu zlotu, zwieńczonego tradycyjną jajecznicą, grupowicze pojechali zwiedzać okolicę. Cześć trafiła do Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie, inni odwiedzili rejon miejscowości Ołobok.

Najbliższe spotkanie Towarzystwa odbędzie się już w sobotę 27 lipca podczas 2. Turnieju Rycerskiego pod Zamkiem Cisy.

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
1
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
5
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group