Środa, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2754
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wyłudzili kredyty

Czwartek, 18 czerwca 2020, 11:21
Aktualizacja: Piątek, 19 czerwca 2020, 8:13
Autor: red
Wałbrzych: Wyłudzili kredyty
Fot. KMP Wałbrzych
W miniony wtorek wałbrzyscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 35–letniego mieszkańca Wałbrzycha, który podając nieprawdziwe informacje dotyczące zatrudnienia, zawarł umowy kredytowe na łączną kwotę prawie 50 tys. złotych. W tym samym dniu w ręce funkcjonariuszy wpadł również 26–letni jeleniogórzanin. Mężczyzna w tym przypadku posłużył się danymi innej osoby i również wyłudził kredyt gotówkowy.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu prowadząc czynności operacyjne dotyczące wyłudzeń kredytów na terenie naszego miasta, zatrzymali 35-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna wyłudził kredyty gotówkowe w wysokości prawie 50 tys. złotych. Jak ustali śledczy, mieszkaniec naszego miasta w połowie 2014 roku w jednym z wałbrzyskich banków kilkakrotnie złożył fałszywe zaświadczenie, w którym wskazał fikcyjne dane dotyczące zatrudnienia i w ten sposób docelowo otrzymał w sumie sześć kredytów gotówkowych.

35-latek usłyszał już zarzut oszustw, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu sprawcy mienie o wartości prawie 10 tys. złotych na poczet przyszłych kar i grzywien. Mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W tym samym dniu - ci sami funkcjonariusze - zatrzymali 26-letniego mieszkańca Jeleniej Góry, który w listopadzie 2019 roku również wyłudził kredyt. Tym razem sprawca zawarł umowę za pomocą środków komunikowania się na odległość. Podejrzany zawierając umowę kredytową podał nieprawdziwe informacje dotyczące zatrudnienia, ale również fikcyjne dane co do swojej tożsamości, uniemożliwiające najpierw firmie udzielającej kredyt, a później śledczym, szybkie ustalenie miejsca jego przebywania.

Zatrzymanemu 26-latkowi po doprowadzeniu do prokuratury postawiony został również zarzut oszustwa. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 5 tysięcy złotych oraz dozoru Policji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
17%
Hahaha
1
17%
Nudzi
1
17%
Smuci
1
17%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group