Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 3676
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wymachiwał nożem i groził ludziom

Czwartek, 22 lipca 2021, 9:45
Aktualizacja: 10:46
Autor: red
Wałbrzych: Wymachiwał nożem i groził ludziom
Fot. KMP Wałbrzych
Był agresywny i kierował w stosunku do kierowcy autobusu oraz pasażerów słowa wulgarne oraz obraźliwe. Dodatkowo dokonał uszkodzenia drzwi oraz szyby bocznej.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę po południu na przystanku przy al. Podwale w Wałbrzychu. Młody mężczyzna zaczął kopać w przednie drzwi autobusu komunikacji miejskiej, przy okazji uszkadzając szybę w nich. Posiadał przy sobie nóż, którym wymachiwał. Kierował także wulgarne słowa w kierunku kierowcy, a następnie także i pasażerów, po czym uciekł z miejsca zdarzenia.

W poniedziałek wieczorem do internetu trafił film z tego incydentu, który pozwolił funkcjonariuszom pierwszego komisariatu na szybkie ustalenie danych personalnych podejrzanego. Jako że zniszczenie mienia ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego, firma przewozowa złożyła następnego dnia zawiadomienie o możliwości popełnienia przez nastolatka czynu zabronionego prawem. Straty w mieniu przedsiębiorstwo wyceniło na ponad 3,5 tysiąca złotych.

We wtorek również 16-latek został zatrzymany w dzielnicy Nowe Miasto przez policjantów pierwszego komisariatu i przewieziony przez nich do Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy. W środę po południu usłyszał zarzut popełnienia czynu karalnego.

16-latek odpowie teraz przed sądem rodzinnym. Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
6
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
10%
Złości
13
62%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group