Czwartek, 25 lutego
Imieniny: Cezarego, Wiktora
Czytających: 3708
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wymiana „uprzejmości” na sesji Rady Miasta

Wtorek, 14 grudnia 2010, 22:32
Aktualizacja: Środa, 15 grudnia 2010, 12:24
Autor: Sven
Wałbrzych: Wymiana „uprzejmości” na sesji Rady Miasta
Radni WWS
Fot. Sławomir Pawlik
Wygląda na to, że sytuacja polityczna w Wałbrzychu jeszcze długo nie wróci do normalności. Wyraźne napięcie wyczuwalne było na inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej.

Zaraz po zajęciu miejsc w sali obrad, radni Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej ustawili przed sobą bruliony formatu A-4 z okładką sugerującą, że jest to poradnik. Jego tytuł brzmiał następująco: „Jak kupując głosy i korumpując polityków zostać prezydentem Wałbrzycha? Rozmowy eksperckie z Piotrem Kruczkowskim”. Była to ewidentna demonstracja sugerująca sposób, w jaki, według WWS, prezydent Kruczkowski wygrał wybory.

Na tym jednak nie koniec. W trakcie podawania kandydatur na stanowisko Przewodniczącego Rady Miasta, Alicja Rosiak wygłosiła oświadczenie:

„W związku z tym, że ustaleń co do wyboru Przewodniczącego Rady Miasta, tak naprawdę dokonano w zaciszu gabinetów formacji politycznych Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, zgłaszanie kandydatury z Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej niczego nie zmieni. Karty zostały przecież już dawno rozdane. Nie widzimy zatem potrzeby brania udziału w konkursie, którego zasady zostały ustalone w oparciu o partykularne interesy i parytety, będące następstwem podziału politycznych łupów obecnych koalicjantów.
Żal, że miastem, w którym prezydent nie wybudował obwodnicy, nie zaniechał procederu składowania niebezpiecznych odpadów, stare kamienice straszą swoim wyglądem i zagrażają bezpieczeństwu, a ceny wody należą do najwyższych w Polsce, po raz kolejny będzie rządzić polityczny układ. Układ zawarty nie, jak przekonują sygnatariusze paktu PO – SLD, z powodu wspólnych celów programowych, lecz zwyczajnego układu.”

Mimo takiej oceny sytuacji politycznej, WWS wystawiła Mirosława Lubińskiego jako kandydata na wiceprzewodniczącego Rady Miasta. Przepadł w głosowaniu, zyskując poparcie dziesięciu radnych: swojego klubu i prawdopodobnie PiS-u. Do wyboru potrzeba było dwanaście głosów. Wygląda to na próbę całkowitego zmarginalizowania WWS w Radzie Miasta. Z kolei radni WWS we wszystkich pozostałych głosowaniach oddawali głosy nieważne.

W trakcie jednej z licznych przerw, zapewne po konsultacji prawnej, prezydent Kruczkowski wydał oświadczenie. Oto jego treść:

Oświadczenie Prezydenta Wałbrzycha

Jestem zbulwersowany i zniesmaczony spektaklem politycznym, który dzisiaj, podczas inauguracyjnej sesji Rady Miejskiej, zafundowali nam radni Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej. Takie działanie obraża przede wszystkim tych wałbrzyszan, którzy wzięli udział w wyborach samorządowych.

Sugerowanie, że mam coś wspólnego z kupowaniem głosów w ostatnich wyborach samorządowych jest kłamstwem. To oburzające, zwłaszcza gdy czynią to radni, którzy dzisiaj złożyli ślubowanie, że będą działać zgodnie z prawem.

W związku z zaistniałą sytuacją podejmę kroki prawne wobec autorów zarzutów.

Piotr Kruczkowski

Z wielkim zainteresowaniem czekamy na kolejną sesję Rady Miasta, która została zapowiedziana na najbliższy czwartek, 16 grudnia.

Czytaj również

Komentarze (65) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group