Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 3757
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Wypadki na szlakach

Wtorek, 3 września 2019, 13:25
Aktualizacja: Środa, 4 września 2019, 14:57
Autor: red
REGION: Wypadki na szlakach
Fot. GOPR grupa wałbrzysko–kłodzka
Ostatni weekend wakacji upłynął pod znakiem pięknej pogody. Tłumy turystów i osób uprawiających sporty wyruszyły w teren.

W sobotę doszło do poważnego zdarzenia na Singletracku Milky Way w okolicy Przełęczy Żmijowa Polana w Masywie Śnieżnika. Rowerzysta w wyniku upadku doznał urazu żeber, obojczyka i barku. Podejrzewano także uraz kręgosłupa. Bolesność doznanych obrażeń była tak duża, że zadysponowano do działania helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Ratownik23. Po podaniu silnych środków przeciwbólowych poszkodowany został przetransportowany do miejsca lądowania śmigłowca. Było to trzeci w tym tygodniu wypadek na tej trasie.

Niemal w tym samym czasie ratownicy z Centralnej Stacji Ratunkowej w Wałbrzychu zostali zadysponowani do paralotniarza, który lądował awaryjnie na drzewie w okolicy Grzmiącej (Gm. Głuszyca). Poszkodowany nie doznał poważniejszych obrażeń, ale trudne miejsce lądowania wymagało delikatnego podejścia ratowników i zastosowania zaawansowanych technik linowych, by móc bezpiecznie opuścić poszkodowanego na ziemię. W działaniach udział wzięło 6 ratowników.

W niedzielę ratownicy pełniący dyżur w CSR w Wałbrzychu znów wyjechali do paralotniarza, który awaryjnie lądował na drzewie tym razem tuż przy Mieroszów - Startowisko Paralotniowe. Poszkodowany, z urazem głowy, został opuszczony bezpiecznie na ziemię. Po zaopatrzeniu urazu został przekazany Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Ostatnim zdarzeniem sezonu wakacyjnego był wypadek rowerzysty, który w wyniku upadku w Masywie Czarnej Góry doznał złamania ręki.

Źródło: GOP Wałbrzysko-Kłodzki

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group