Czytających: 4638

Jedlina-Zdrój: Wypadli dobrze

Czwartek, 11 maja 2023, 8:59
Aktualizacja: 9:01
W miniony weekend, we Wrocławiu, odbyły się Mistrzostwa Polski Mężczyzn i Kobiet (Dublety) w petanque.

Dublet KS Petanque "Jedlina": Kazimierz Urbaniak i Hubert Maciejewski - zajął 4. miejsce. Dwa dni rozgrywek w deszczu i bardzo niesprzyjających warunkach, mecze bez limitu czasowego, ale wynik końcowy rewelacyjny. Do fazy play-off zakwalifikował się też Kazimierz Jacak.

Tydzień wcześniej, również we Wrocławiu, tzw. długi weekend, rozpoczął się Pucharem Polski Petanque Singli. 162 zawodników z całej Polski (w tym Kadra Polski) stanęło do rywalizacji. Dwoje zawodników KS Petanque "Jedlina" awansowało do fazy play-off z wynikiem 4:1: Beata Urbaniak (na miejscu 17.) i Hubert Maciejewski. Ostatecznie Hubert zajął miejsce 6., a Beata 23. miejsce

Natomiast, w Petanque Marathon (1-3 maja) w Krakowie - Kazimierz Urbaniak i Hubert Maciejewski wywalczyli 2. miejsce:
(razem z Michałem Wolakiem z KSP Oława) oraz 4. miejsce w dubletach (zabrakło tylko jednego punktu buchholza do podium).