Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 3465
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Wypełnianie deklaracji podatkowej online nigdy nie było takie proste

Wtorek, 23 sierpnia 2022, 7:25
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Wypełnianie deklaracji podatkowej online nigdy nie było takie proste
Fot. użyczone
Coroczny okres, który przysługuje podatnikowi na wypełnienie deklaracji często napawa nas stresem, ponieważ zastanawiamy się czy wszystko uzupełniliśmy we właściwy sposób. Na szczęście korzystając z elektronicznego systemu uzupełniania deklaracji podatkowych możemy to zrobić w sposób łatwy i szybki, mając pewność, że wszystko zrobiliśmy dobrze.

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się:
• czy program e-pity jest darmowy
• kto może skorzystać z programu e pity
• jak wypełnić pit 36 online

Coraz więcej Polek i Polaków składa swoją deklarację podatkową online. Aplikacje znacznie ułatwiają samodzielne wypełnienie pit. Nie musimy już korzystać z pomocy czy też zgłaszać się na specjalne konsultacje w Urzędzie Skarbowym.

ePIT-y - jak działa elektroniczny program do wypełnienia deklaracji online

Najłatwiejsze w obsłudze programy do wypełniania deklaracji podatkowych są skonstruowane w taki sposób, aby podatnik nie znający się na systemie podatkowym mógł swoje zeznanie podatkowe wypełnić sposób intuicyjny, szybciej i łatwiej. Aplikacje obejmują wszystkie pity, takie jak PIT 36, PIT 38 czy PIT 28. Elektroniczny asystent podpowiada nam, w jaki sposób możemy wypełnić swój pit dzięki specjalnej sygnalizacji, że popełniliśmy błąd. Podpowiada również, jakie kwoty przepisać w określoną rubrykę i jakie wartości należy zsumować. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnych błędów, a nawet jeśli się pomylimy i Urząd Skarbowy wezwie nas do korekty zeznania podatkowego, to dzięki programowi e-pity możemy zrobić to łatwo i szybko, wypełniając formularz korygujący. Program e-pity jest całkowicie darmowym programem i każdy kto ma dostęp do Internetu może z niego skorzystać. System pozwala dokładnie dowiedzieć się jaki pit podatnik musi wypełnić, szybko podpowiada też odpowiednie załączniki do głównych pitów. Jeśli na przykład przysługuje nam ulga na dziecko, program będzie podpowiadał co należy uzupełnić. Podobnie będzie w przypadku, musimy e-pity wypełnić, nawet jeśli Urząd Skarbowy zrobi to za nas. Zdarza się, że Urząd Skarbowy wypełni za podatnika jego zeznanie podatkowe, ale nie uwzględni przysługujących mu ulg. Wtedy warto taki pit wypełnić samodzielnie i dopisać sobie odpowiednie ulgi.  

Możemy również mieć dodatkowe dochody, które nie zostaną dopisane automatycznie, na przykład dochody z najmu lub operacje giełdowe, które rozliczamy na osobnej deklaracji.  Uwzględnienie wszystkich ulg jest ważne, abyśmy wiedzieli, ile musimy zapłacić lub uzyskać zwrot podatku.  

Jeżeli wszystko jest wypełnione poprawnie, po wysłaniu mamy możliwość wydrukowania sobie całego pitu, a także odpowiedniego potwierdzenia, że urząd go otrzymał. Wszystko to będzie również zapamiętane w programie i będziemy mogli wracać do deklaracji z lat ubiegłych.

PIT 36 - jak rozliczyć działalność gospodarczą opodatkowaną na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej w podatku dochodowym

Gdy mamy własną firmę i chcemy się rozliczać podatek dochodowy na ogólnych zasadach przy zastosowaniu skali podatkowej, deklarację podatkową będziemy musieli wypełnić samodzielnie, chyba że mamy od tego księgowego. Sporym ułatwieniem jest to, że wszelkie potrzebne dane, jakie powinna zawierać roczna deklaracja podatku dochodowego jest zawarta w naszym programie księgowym i łatwa do wyeksportowania. Z racji obowiązku odprowadzania zaliczek miesięcznie, nie mamy wiele do dopłaty. W przypadku, gdy rozliczamy się na zasadach ogólnych z małżonkiem, albo oprócz pozarolniczej działalności gospodarczej mamy dodatkowe źródła dochodu, wtedy do wypełnienia mamy więcej. Szczególnie pomocna będzie w tej sytuacji aplikacja do rozliczania deklaracji PIT 36 online, która podpowie nam jak wypełnić deklarację poprawnie i zsumuje wszystkie przychody i koszty.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
100%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group