Niedziela, 7 marca
Imieniny: Pawła, Tomasza
Czytających: 1775
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Sokolov: Wyprawa do Czech zakończona sukcesem

Sobota, 9 kwietnia 2011, 0:54
Aktualizacja: 0:57
Autor: red.
Sokolov: Wyprawa do Czech zakończona sukcesem
Fot. użyczone
Turniej Karate Shinkyokushin "I–liga Żaków" w kategorii dzieci i młodzieży do lat 15 odbył się 26 marca 2011 roku w czeskiej miejscowości Sokolov. W zawodach wystartowało około 80 zawodników z Czech i Polski.

Polskę reprezentowali zawodnicy z klubu MKS Szczawno-Zdrój w osobach Jakub Maleszka, Dominik Obuchowski, Dawid Michalak. Trenerem reprezentacji i zarazem kierownikiem ekipy był sensei Jacek Baranowski 4 Dan, a polskimi sędziami byli Andrzej Chochol i Grzegorz Nadolski. Wszyscy zawodnicy startowali w kategoriach Kumite zajmując wysokie miejsca na podium:

Kategoria: Młodsi Żacy:
Dominik Obuchowski (8 - 9 lat)- -35 kg - 3 miejsce

Kategoria: Młodsi Dorostenci
Jakub Maleszka (12 - 13 lat) - +50 kg - 3 miejsce

Kategoria: Starsi Dorostenci
Dawid Michalak (14 - 15 lat) - + 60kg - 2 miejsce

Turniej stał na dobrym poziomie organizacyjnym, a zawodnicy MKS-u wyróżniali się dobrym stylem walki, niejednokrotnie zaskakując swoich przeciwników. Wyróżnić należy najmłodszego uczestnika polskiej ekipy Dominika Obuchowskiego (8 lat), który stoczył cztery walki, trzy rozstrzygając na swoją korzyść. Dominik wspaniale rozwiązał pierwszą i drugą walkę zdobywając w pięknym stylu na 2 sekundy przed końcem cenne punkty. Ostatnia walka o trzecie miejsce również zakończyła się wygraną Dominika, który zdobywając przewagę przez skuteczne kopnięcia na kask przeciwnika, uzyskał w końcowej ocenie najwięcej punktów. Ostatecznie Dominik stanął na najniższym stopniu podium.

Równie dobrze swoje walki prowadzili Jakub Maleszka i Dawid Michalak. Jakub niemalże znokautował swojego rywala w pierwszym starciu, czym zasłużył sobie na punkty karne, za zbyt mocne kopnięcia na strefę głowy. W kategoriach młodzieżowych do 18 lat zadawać uderzenia i kopnięcia można wyłącznie w sposób kontrolowany, przepisy są tutaj bardzo surowe. Jakub w ostatniej walce pokonał bez problemu zawodnika gospodarzy, wygrywając przed czasem, i zajął ostatecznie trzecie miejsce

Dużą wolą walki wykazał się Dawid Michalak, który uplasował się na drugiej pozycji w swojej kategorii wiekowej. Generalnie wyjazd i start zawodników MKS-u Szczawno-Zdrój, sekcji prowadzonej przez sensei’a Jacka Baranowskiego należy uznać za udany. Pomimo, że w turnieju wystartowało tylko trzech zawodników MKS-u, to każdy z nich znalazł swoje miejsce na podium.

Ponadto w tym roku zawodnicy MKS-u Szczawno-Zdrój wystartowali na zawodach zajmując miejsca na podium w następujących międzynarodowych turniejach:

Carpathia Open - 12.02 - Rzeszów
Karolina Chochol - kat. Junior, Kumite, 3 miejsce
Jakub Maleszka - kat. Kadet, Kumite, 3 miejsce

Polish Open Shinkyokushin 05.03 - Wrocław
Karolina Chochol - kat. Junior, 2 miejsce
Przemysław Jachwan - kat. Oldboy + 35 lat, 3 miejsce

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group