Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2740
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wyprawy Leona

Poniedziałek, 2 marca 2020, 11:25
Aktualizacja: Wtorek, 3 marca 2020, 8:33
Autor: red.
Wałbrzych: Wyprawy Leona
Fot. Robert Bajek
W Sztygarówce na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbyło się wczoraj spotkanie z eksploratorem podziemi, Rafałem Romanikiem. Spotkanie nosiło tytuł "Wyprawy Leona".

Jak sam powiedział fascynację światem podziemnym odkrył w sobie w wieku 16 lat. Marzył wtedy o odkryciu jakiegoś konkretnego, imponującego schronu. Teraz ma za sobą setki krajowych i zagranicznych wypraw, eksploracji i przygód. Brał też udział w słynnym projekcie "Radioactive@home", obejmującym swoimi czujnikami mierzącymi promieniowanie cały świat. Kiedyś jego główną pasją była terrarystyka. Dziś są to eksploracje podziemi i niewidocznych, niedostępnych części miast.

Podczas spotkania w Sztygarówce "Leon" opowiadał o swojej pasji, o wyprawach, o sztolniach, kopalniach, opuszczonych elektrowniach, ruinach, schronach, bunkrach i jaskiniach, o sprzęcie którego używa, o miejscach które odwiedził i o tym, co w nich znalazł. Podróże i eksploracje Leona można śledzić w internecie na stronie wyprawyleona.pl

Twoja reakcja na artykuł?

14
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
12%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
6%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group