Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2708
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wyrok zapadnie w marcu?

Wtorek, 31 stycznia 2017, 16:57
Autor: red
Wałbrzych: Wyrok zapadnie w marcu?
Fot. red
Rozprawa przeciwko znanemu w Wałbrzychu literatowi Romanowi Gilecie, któremu Prokuratura zarzuca, że kierował groźby karalne wobec radnych miejskich Prawa i Sprawiedliwości, trwała krótko. Kolejna ma się odbyć w marcu.

Przypomnijmy, że w czerwcu ubiegłego roku podczas sesji Rady Miasta Wałbrzycha, radni z klubu PiS złożyli wniosek o wycofanie z porządku obrad projektu uchwały dotyczącego nadania Oldze Tokarczuk tytułu „Zasłużony dla Miasta Wałbrzycha”. Radni PiS-u zostali za to mocno skrytykowani w mediach społecznościowych. W związku z pojawiającymi się w internecie wpisami, które radni PiS-u uznali za obelżywe, postanowili złożyć zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu o popełnionym przestępstwie i wniosku o ściganie przeciwko Romanowi Gilecie, który w dość mocnych słowach ocenił postępowanie radnych PiS-u. Później Gileta przeprosił radnych, ale mimo to prezes Wałbrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Autorów Polskich, został oskarżony przez Prokuraturę o kierowanie gróźb karalnych pod adresem: Beaty Muchy, Cezarego Kuriaty i Mirosława Bartolika, za co grozi kara grzywny, a nawet ograniczenia wolności do lat 2.

Pierwsza rozprawa odbyła się 20 stycznia, ale trwała bardzo krótko, bowiem z powodu choroby nieobecny był obrońca Romana Gilety i dlatego sąd wyznaczył kolejny termin rozprawy na 7 marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (121) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group