Wtorek, 2 czerwca
Imieniny: Marianny, Piotra
Czytających: 1739
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyróżnienia dla pedagogów

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Piątek, 18 października 2019, 8:48
Aktualizacja: Sobota, 19 października 2019, 8:39
Autor: red
Fot. Miasto Boguszów–Gorce/facebook
Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem oświaty i szkolnictwa wyższego, ustanowionym 27 kwietnia 1972 roku, określonym ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.

Nauczyciel to osoba, która jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, ale także jest sprawnym pedagogiem i psychologiem, wychowawcą nie tylko swoich uczniów, ale bardzo często osobą pomocną także ich rodzicom. Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swej wiedzy, szukającą ciekawych i niebanalnych rozwiązań. Nauczyciel musi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów. 14 października Zastępca Burmistrza Boguszowa – Gorc Sebastian Drapała podziękował pedagogom za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do problemów, z jakimi od wielu lat boryka się polska oświata, za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzają uczniów. Dyrektorom za zaangażowanie w codzienne zmaganie się z trudnym zadaniem, jakim jest niewątpliwie zarządzanie placówką oświatową.

Wszyscy zebrani przyjęli życzenia zdrowia, zadowolenia z wyjątkowo ważnej pracy oraz kwiaty, upominki, podziękowania i wyróżnienia. Uroczystość zakończyła się wesołym programem artystycznym i poczęstunkiem.

Twoja reakcja na artykuł?

7
28%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
16%
Złości
12
48%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Dorota 18-10-2019 19:48
Chcę pogratulować wszystkim nauczycielom cierpliwości i dobrego podejścia do uczniów i rodziców.
~boguszowski wstyd 18-10-2019 21:00
Jak się okazało, w Boguszowie można obrzydzić nawet tak miły dzień jak Święto Edukacji Narodowej. Pan zwany zastępcą burmistrza podziękował dyrektorom? Dokładnie mówiąc podziękował jednej pani dyrektor. Drugiej też złożył podziękowania, choć nieco wcześniej - w piątek późnym wieczorem, publikując wpis na portalu społecznościowym dedykowany:" pani zwanej dyrektor" wraz ze zdjęciem młodego boksera.... I jeszcze ten "szczery" uśmiech pani zwanej dyrektorem COJ - Agnieszki Z. i jej pełen intryg styl rządzenia.... - pycha kroczy przed upadkiem...
~boguszowianin 18-10-2019 21:54
To prawda, trudnym zadaniem jest zarządzanie placówką oświatową, szczególnie w Boguszowie - Gorcach. Dlatego życzę Dyrektorom boguszowskich szkół, aby jak najszybciej doszło do referendum, ponownych wyborów i zmiany włodarza miasta na osobę, która legitymuje się wysoką kulturą osobistą i umiejętnością pracy z ludźmi.
~sceptyk 21-10-2019 7:51
Nauczycielom wielki szacunek. Niejakiemu ,,zastępcy burmistrza'' wielki minus!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group