Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4154
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: Wyróżnienia dla pedagogów

Piątek, 18 października 2019, 8:48
Aktualizacja: Sobota, 19 października 2019, 8:39
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: Wyróżnienia dla pedagogów
Fot. Miasto Boguszów–Gorce/facebook
Dzień Edukacji Narodowej jest polskim świętem oświaty i szkolnictwa wyższego, ustanowionym 27 kwietnia 1972 roku, określonym ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowej.

Nauczyciel to osoba, która jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, ale także jest sprawnym pedagogiem i psychologiem, wychowawcą nie tylko swoich uczniów, ale bardzo często osobą pomocną także ich rodzicom. Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swej wiedzy, szukającą ciekawych i niebanalnych rozwiązań. Nauczyciel musi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów. 14 października Zastępca Burmistrza Boguszowa – Gorc Sebastian Drapała podziękował pedagogom za zaangażowanie w pracę, za wyrozumiałość i cierpliwość w stosunku do problemów, z jakimi od wielu lat boryka się polska oświata, za życzliwość i serdeczność, którymi niezmiennie obdarzają uczniów. Dyrektorom za zaangażowanie w codzienne zmaganie się z trudnym zadaniem, jakim jest niewątpliwie zarządzanie placówką oświatową.

Wszyscy zebrani przyjęli życzenia zdrowia, zadowolenia z wyjątkowo ważnej pracy oraz kwiaty, upominki, podziękowania i wyróżnienia. Uroczystość zakończyła się wesołym programem artystycznym i poczęstunkiem.

Twoja reakcja na artykuł?

7
28%
Cieszy
1
4%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
16%
Złości
12
48%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group