Środa, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 3627
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Wyróżnienie dla Szczawna

Poniedziałek, 30 listopada 2020, 9:40
Aktualizacja: 13:12
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Wyróżnienie dla Szczawna
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
Szczawno – Zdrój liderem rozwojowych gmin miejskich w Polsce!

10. miejsce w Polsce spośród gmin miejskich o najwyższym poziomie rozwoju! Gmina Szczawno-Zdrój jest laureatem XVII Konkursu ZRÓWNOWAŻOENGO ROZWOJU JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO – edycja 2020. Tak zaszczytne wyróżnienie jest potwierdzeniem osiągniętych przez gminę sukcesów w realizacji długoterminowej wizji rozwoju miasta Szczawno – Zdrój.
- Jestem niezmiernie dumny z osiągnięć naszego miasta. Dzisiejsze wyróżnienie i nominacja, to efekt wspólnych starań i ciężkiej pracy na rzecz miasta i jego Mieszkańców – mówi burmistrz Szczawna – Zdroju Marek Fedoruk. - Dziękuję wszystkim mieszkańcom gminy, to nasze wspólne osiągnięcie z którego dziś powinniśmy się cieszyć.

Niniejsze wyróżnienie, to kolejny sukces na koncie gminy po opublikowanych w lipcu tego roku wynikach Rankingu Finansowego Jednostek Samorządu Terytorialnego w Polsce 2019, w którym Szczawno zajęło 15 miejsce w Polsce i 1 na Dolnym Śląsku.

Ranking obejmuje wszystkie polskie gminy, a opiera się na obiektywnych danych, dostarczanych przez wiarygodną i niezależną instytucję - Główny Urząd Statystyczny. Wyniki są wiarygodnym odbiciem rozwoju „małych ojczyzn” i pozwalają wyłonić liderów w podziale na gminy miejskie, wiejskie, miejsko-wiejskie oraz miasta na prawach powiatu.

Organizatorami konkursu są: Komisja Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej Sejmu RP, Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechnika Warszawska oraz Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego Teraz Polska.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group