Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 1947
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wyślij film i wygraj 1500 zł

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 1 kwietnia 2010, 7:54
Aktualizacja: 13:47
Autor: Dominika Krawczyk
Marta Motyka to ubiegłoroczna laureatka konkursu filmowego WAPFIN
Fot. Dominika Krawczyk
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu jest sponsorem i organizatorem pierwszego Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Amatorskich o statuetkę Angelusa Silesiusa.

Na pomysł Festiwalu wpadła studentka III roku Politologii, dziennikarka Telewizji Zamkowej Marta Motyka, która w zeszłym roku wygrała wałbrzyski Przegląd Filmów Niekonwencjonalnych „WaPFiN 2009”.

- Czekamy na filmy fabularne, nie przekraczające 20 minut - wyjaśnia Marta Motyka. - Należy je nadsyłać na adres Telewizji Zamkowej - ul. Zamkowa 4, 58-300 Wałbrzych, koniecznie z dopiskiem „Konkurs filmowy”.

Udział w Festiwalu jest bezpłatny. Zgłoszenie nadesłać może każdy mieszkaniec Polski, który ukończył 16 lat, a nie przekroczył jeszcze 25. roku życia i nie zajmuje się zawodowo produkcją filmową. Tematyka filmu konkursowego jest całkowicie dowolna, organizatorzy sugerują jednak, by zawierał się w jednej z dziewięciu kategorii: film komediowy, dramat, horror, thriller, film sensacyjny, film gangsterski, kryminał, film science-fiction, film fantasy.

- Wiemy już, że zainteresowanie jest spore, spłynęły pierwsze zgłoszenia z całej Polski. Jak na konkurs tego typu, to nagrody są naprawdę przyzwoite - przekonuje mgr Jan Zwierko, Kanclerz PWSZ AS. - Pierwsza nagroda wynosi 1,5 tysiąca zł, kolejne są mniejsze o 500 złoty plus stosowne statuetki.

Każda praca oceniana będzie pod kątem pomysłowości i walorów estetycznych, takich jak umiejętne połączenie za pomocą montażu zdjęć, muzyki, gry aktorskiej.

Chęć udziału w konkursie należy przesyłać za pomocą internetu do 15.04.2010 na adres: konkursfilmowy@op.pl (podając imię i nazwisko osoby zgłaszającej pracę oraz tytuł filmu). Zgłoszenie formalne wraz z pracą do organizatorów dotrzeć musi do dnia 30.04.2010r (decyduje data stempla pocztowego).

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Tomasz_War 1-04-2010 13:06
Ciekawa inicjatywa, filmy będą zapewne dobre :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group