Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 4211
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Wystartował Jedliński Maraton „Biegiem na Biegówki”

Wtorek, 23 września 2014, 6:25
Aktualizacja: 7:08
Autor: Robert Bajek
REGION, Jedlina-Zdrój: Wystartował Jedliński Maraton „Biegiem na Biegówki”
Fot. Robert Bajek
21 września spod Pałacu Jedlinka w Jedlinie–Zdroju wystartowali zawodnicy biorący udział w Jedlińskim Jesiennym Maratonie na Raty 2014 „Biegiem na Biegówki”. Niedzielny bieg był pierwszym z czterech etapów Maratonu. Kolejne biegi w ramach imprezy będą się odbywały 5 i 26 października, a 9 listopada rozegrany zostanie ostatni etap Maratonu – Etap Joker.

Celem imprezy jest popularyzacja biegania i marszów Nordic Walking, propagowanie wśród lokalnej społeczności zdrowego trybu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu, prezentacja terenów leśnych Jedliny-Zdroju, a także promocja Półmaratonu Górskiego Jedlina-Zdrój i Teamu Biegaj w Jedlinie i jednocześnie promocja tras narciarstwa biegowego w Jedlinie-Zdroju.

Każdy etap, w tym też ostatni - Joker - ma długość około 14 kilometrów. Aby zostać sklasyfikowanym w Maratonie uczestnicy muszą ukończyć minimum 3 etapy, ponieważ to stanowi dystans maratonu. Bieg ma charakter otwarty dla wszystkich osób, zarówno tych zrzeszonych w klubach sportowych jak i amatorów. Każdy uczestnik, który ukończy minimum 3 z 4 etapów, otrzyma pamiątkowy medal oraz kupon konkursowy, dający szansę zdobycia nagrody głównej – nart biegowych. Uczestnicy, którzy ukończą wszystkie etapy, otrzymają dodatkowy kupon zwiększający szansę zdobycia głównej nagrody.

Organizatorem Jedlińskiego Jesiennego Maratonu na Raty 2014 „Biegiem na Biegówki” jest Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju i Team Biegaj w Jedlinie, a współorganizatorem Klub Biegacza „TeMMPo Wałbrzych”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group