Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 3150
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wystartowała II Szkolna Liga Pływacka

Czwartek, 21 grudnia 2017, 14:45
Aktualizacja: 14:46
Autor: PAW
Wałbrzych: Wystartowała II Szkolna Liga Pływacka
Fot. Aqua Zdrój Wałbrzych
II Szkolna Liga Pływacka – edycja 1 (19.12.2017 r.) minęła pod znakiem stylu dowolnego i grzbietowego.

Zgłoszonych zostało 149 uczniów szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz średnich. W tym roku dołączyły do nas Zespół Szkół Politechnicznych „Energetyk”, Zespół Szkół nr 5 oraz Zespół Szkół nr 3 z czego bardzo się cieszymy, bo grono pływających szkół się zwiększa. O dobrym wymiarze zawodów świadczy też, że szkoły uczestniczące w I Szkolnej Lidze Pływackiej w poprzednim roku szkolnym uczestniczyły w II lidze. Rozdanych zostało prawie 200 medali, a w losowaniu wyłoniliśmy szczęśliwców do nagród rzeczowych takich jak m.in.: czepki z autografem Otyli Jędrzejczak, ciepły komin-czapka Aqua-Zdrój, oraz deska i „ósemka” z podpisem naszej Olimpijki, która gościła w Centrum Aqua Zdrój w październiku na warsztatach Otylia Swim Tour.

W marcu w 2. edycji zostaną wyłonione najlepsze szkoły – podczas dwóch edycji, w rywalizacji sztafet, reprezentacje zbierają punkty dla szkół w walce o Puchar Przewodniczącej Rady Miasta dr. Marii Romańskiej.

Oprócz wspaniałych wyników gratulujemy uczestnictwa dzieciom klas czwartych, które uczyły się pływać w Miejskim Programie Powszechnej Nauki Pływania! Jak wiemy pływanie jest mocno techniczną, siłową i wytrzymałościową dyscypliną, co tworzy dość wąskie grono dobrze pływających zawodników. Nauka jest często monotonna i trwa kilka lat. Zachęcamy więc wszystkie szkoły i rodziców do organizowania swoim podopiecznym systematycznej nauki pływania, by w przyszłości nie tylko startować w zawodach, ale przede wszystkim, by dzieci i młodzież była zdrowa, silna i bezpieczna nad wodą.

Dziękujemy za współpracę nauczycielom i wolontariuszom z Zespołu Szkół Nr 4, którzy przygotowali pływalnię pod zawody, sędziowali i koordynowali starty uczestników.

Wyniki na stronie: Aqua Zdrój Wałbrzych

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group