Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 4110
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wystawa do obejrzenia

Wtorek, 26 stycznia 2021, 8:21
Autor: red
Wałbrzych: Wystawa do obejrzenia
Fot. organizatorzy
Kolejna wystawa w Starej Kopalni w Wałbrzychu! W przestrzeniach Galerii Sztuki Współczesnej pojawiła się ekspozycja złożona z praca Jana Lebensteina. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią wernisaż odbył się w formie online.

W miniony piątek o godzinie 18.00 na Facebook’u Starej Kopalni odbyło się otwarcie wystawy Jan Lebenstein 1930-1999. Nową ekspozycję otworzyli kierownik Galerii Sztuki Współczesnej Piotr Micek oraz kurator wystawy Jerzy Zegarliński. Na wystawie znalazło się ponad 70 prac z różnych okresów twórczości artysty, m.in. obrazów olejnych, gwaszy, rysunków i innych form graficznych, pochodzących z różnych okresów jego działalności. Całość ma na celu zaprezentowanie twórczości Lebensteina, jako jednej z najważniejszych figur, w polskiej sztuce, drugiej połowy XX w. Wystawa została zorganizowana przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie i przygotowana, do prezentacji w Parku Wielokulturowym Stara Kopalnia w Wałbrzychu, we współpracy z Agencją Zegart. Wystawa Jana Lebensteina potrwa do 21 marca – do momentu otwarcia instytucji materiały z ekspozycji dostępne są w mediach społecznościowych Starej Kopalni.

Stara Kopalnia cały czas realizuje swoją ofertę zajęć edukacyjnych w formie online. Z bogatego programu lekcji muzealnych mogą skorzystać zarówno dzieci w wieku szkolnym, jak i przedszkolaki. Do wyboru są takie zajęcia jak Mechaniczna Kopalnia, Wokół tradycji górniczych czy Szychta Fuksów – pierwsza zmiana młodych górników. W czasie lekcji uczestnicy dowiadują się wielu ciekawostek związanych z górnictwem i historią regionu, a w ramach utrwalenia nabytej wiedzy, na zakończenie otrzymują zadanie do wykonania – kartę zadań lub pracę plastyczną. Szczegółowa oferta znajduje się na stronie www.starakopalnia.pl.

W mediach społecznościowych Starej Kopalni codziennie pojawiają się ciekawostki górnicze, łamigłówki, materiały dotyczące sztuki. Działa również sklep online, w którym można nabyć wyjątkowe i unikatowe przedmioty, które tworzą ręcznie ceramicy z Centrum Ceramiki Unikatowej. W ofercie znalazły się m.in. kubki, biżuteria czy lampiony.

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
2
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group