Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4893
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wystawa kanarków i ptaków ozdobnych

Niedziela, 1 grudnia 2013, 7:50
Aktualizacja: 9:01
Autor: Ina
Wałbrzych: Wystawa kanarków i ptaków ozdobnych
Fot. Ina
W Ośrodku Społeczno – Kulturalnym Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” odbywa się wystawa kanarków i ptaków ozdobnych. W tym roku została ona połączona z rozstrzygnięciem konkursu plastycznego „Ptaki w oczach dzieci”.

Współorganizatorem wydarzenia jest Polski Związek Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych Oddział w Wałbrzychu.
- To ciekawa inicjatywa. Są wystawy kotów, psów, więc kanarków też mogą. Tym bardziej, że niektóre są naprawdę niezwykłe – wyjaśnia Agata.

Na wystawie można podziwiać kilkanaście gatunków kanarków i ptaków ozdobnych. Pojawiły się m. in. glostery, agaty, kędzierzawe fiorino czy papugi faliste. Hodowcy, którzy przywieźli swoje okazy na wystawę – to nie tylko mieszkańcy Wałbrzycha i okolic, ale także np. Dzierżoniowa.

W czasie zwiedzania można było podzielić się doświadczeniami lub zadać pytania hodowcom, którzy chętnie udzielali wskazówek amatorom.
- Kupiłem kiedyś parkę ptaków i zacząłem się tym bardziej interesować. Obecnie w swojej hodowli mam ponad 300 sztuk, w domu mam dwa pokoje z klatkami – mówi pan Jan, jeden z hodowców. - W wystawie biorę udział po raz trzeci. W tym roku wystawiłem 36 ptaków.

- Moja kolekcja liczy ponad 100 ptaków – tłumaczy pan Andrzej. - Wystawiłem pojedyncze ptaszki z gatunku kędzierzawy fiorino. Jestem zadowolony, że mogę pokazać trochę inne okazy, których nie ma.

Poza samym oglądaniem, można było także zdecydować się na zakup kanarka już na miejscu.
- Wnuczce tak bardzo spodobały się kanarki, że powiedziała, że chciałaby sama takiego mieć – mówi pani Ania, mieszkanka Wałbrzycha.

Wystawa będzie dostępna jeszcze tylko dzisiaj w godzinach 10-16. W tym czasie ogłoszone zostaną wyniki oraz wręczone nagrody. Wszyscy zainteresowani dowiedzą się, które ptaki zyskały uznanie ekspertów.
- Hodowcy bardzo się starają, poziom jest naprawdę wysoki – oceniał jeden z wystawców.
Ponadto dzisiaj nastąpi również rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Ptaki w oczach dzieci”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group