Poniedziałek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2466
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wystawa malarstwa olejnego Danuty Polakowskiej

Wtorek, 20 grudnia 2011, 8:23
Aktualizacja: 8:24
Autor: red
Wałbrzych: Wystawa malarstwa olejnego Danuty Polakowskiej
Fot. OSK Podzamcze
W sali Ośrodka Społeczno–Kulturalnego odbył się wernisaż wystawy „Przyroda w malarstwie olejnym". Autorka obrazów Danuta Polakowska zaprezentowała prace obrazujące kwiaty, pejzaże oraz osobliwości ziemi wałbrzyskiej.

Danuta Polakowska urodziła się w latach pięćdziesiątych ubiegłego stulecia w Sierpnicy w powiecie wałbrzyskim. Maluje z potrzeby serca od najmłodszych lat. W 1987 roku należała do koła plastycznego prowadzonego przez Kazimierza Starościanka w GDK w Wałbrzychu.

Po kilku latach przerwy ponownie spotkała się z Kazimierzem Starościakiem w WOK-u na Białym Kamieniu w grupie malarskiej „Mal-amat".

Jest uczennicą profesora Wiktora Zina z Krakowa, gdzie ukończyła w 2001 roku Studium Wiedzy o Sztuce. Uczestniczyła w wielu plenerach malarskich o zasięgu międzynarodowym. Były to: Prochowice, Kościan, Sława, Lubiaków, Zakopane, Jurgów, Brenno, Olejnica, Wałbrzych, Nowa Ruda, Radków, Sokołowsko, Mieroszów. Trzykrotnie otrzymywała międzynarodową nagrodę malarską w Prochowicach. Jej dzieła o tematyce „Budowa polskich dróg dawniej i dziś" znajdują się w zbiorach w Muzeum Drogownictwa w Szczecinie.
Prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i poza jej granicami m.in. w Niemczech, Francji, Holandii i Boliwii.

Swoje prace prezentowała na wielu wystawach zbiorowych w Wałbrzychu, Mieroszowie, Sokołowsku, Szczawnie Zdroju i Krakowie.

Preferuje malarstwo olejne o tematyce przyrodniczej. Swoją pasją zaraziła również córkę i wnuczkę.

Źródło: OSK Podzamcze

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group