• Czwartek, 21 lutego 2019
  • Godz. 20:41
  • Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
  • Czytających: 4512
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Wystawa zwierząt hodowlanych cieszy się sporym zainteresowaniem

Wiadomości: Wałbrzych
Niedziela, 17 czerwca 2018, 12:55
Autor: JAZ
Fot. JAZ
Na hipodromie Stada Ogierów w Książu odbywa się XXIII Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego wystawy pokazuje i promuje chów i hodowlę zwierząt gospodarskich na Dolnym Śląsku oraz innowacyjne rozwiązania stosowane w produkcji zwierzęcej.

Na miejscu można zapoznać się z ponad dwustoma rodzajami zwierząt hodowlanych przez regionalnych hodowców. Miłośnicy zwierząt mogą zobaczyć zarówno bydło mleczne, które było dodatkowo prezentowane na parkurze, jak i konie, owce czy kozy. Do każdego zwierzęcia można podejść i z bliska przyjrzeć się, jak wygląda, jak je, czy jak odpoczywa. Przebywającą na wystawie grupę koni można było nawet nakarmić i dotknąć.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również króliki. Wiele gatunków, odwiedzający wystawę goście, widzieli pierwszy raz w życiu. Zwierzęta o różnym namaszczeniu, wielkości bardzo podobały się dzieciom. Największe poruszenie budziły odmiany, które przypominały żywe maskotki. Spore wrażenie zrobiły również gołębie. Różnorodne opierzenie z bardzo ciekawymi wstawkami kolorystycznymi przykuwały oko. Ciekawie też zaprezentowano drób. Takich kur, kaczek czy bażantów, na co dzień nie zobaczymy. Dodatkowo miłośnicy prac ogrodowych mogli zobaczyć nowoczesny sprzęt zarówno do prac ciężkich jak i lekkich. Podczas wystawy odbyły się również wykłady i prelekcje o tematyce hodowlanej, zaprezentowano nagrodzone zwierzęta oraz przeprowadzono konkurs młodego hodowcy.

Patronat honorowy nad Wystawą objęli Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel, Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Poseł na Sejm RP Michał Dworczyk, Senator RP Aleksander Szwed, Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak, Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prof. dr hab. inż. Tadeusz Trziszka, Prezes ARIMR Maria Fajger oraz Prezydent Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka Leszek Hądzlik.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group