Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 3081
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Wystawy, których nie wolno pominąć

Sobota, 10 lipca 2010, 17:38
Aktualizacja: Niedziela, 11 lipca 2010, 8:43
Autor: Sven
Wałbrzych: Wystawy, których nie wolno pominąć
Wystawy cieszyły się dużym zainteresowaniem wałbrzyszan
Fot. Krzysztof Żarkowski
Wystawę „Współczesne malarstwo polskie” można oglądać od wczoraj w wałbrzyskim muzeum. Prezentowanych jest kilkadziesiąt obrazów takich twórców jak Zdzisław Beksiński, Jerzy Duda–Gracz, Eugeniusz Geppert, Franciszek Maśluszczak, Marek Naszczak, Franciszek Starowieyski. A to tylko niektórzy zaprezentowani tym razem artyści.

- Muzeum w Wałbrzychu może poszczycić się wyjątkowo bogatym zbiorem współczesnej sztuki polskiej. Na Dolnym Śląsku tylko Wrocław ma większą kolekcję. Zatem, mamy się czym pochwalić. Po nasze zbiory ustawiają się kolejki muzeów, chcących zaprezentować je u siebie. W tej chwili czekają cztery. Szkoda, że nasze muzeum nie dysponuje miejscem, w którym mogłaby istnieć stała ekspozycja tych skarbów – powiedziała w trakcie wernisażu autorka wystawy – Edyta Patro.

Druga prezentacja pod nazwą „Akcent”, to fotografie wałbrzyszanki – Joanny Kostrzewskiej. Ponad dwadzieścia zdjęć autorka ułożyła w mini cykle.
- Za pomocą tych zdjęć chciałam pokazać magię czerwieni. Używając czerwieni możemy pokazać nasze odczucia i uczucia. Może to być miłość, pożądanie, ale także nienawiść, agresja czy rozpacz. Czerwień bardzo mocno działa na naszą psychikę – powiedziała autorka.

Rzeczywiście, czerwone akcenty na czarno-białych fotografiach przyciągają wzrok, zmuszają do refleksji, nie sposób przejść obojętnie.

Obie wystawy będą czynne do końca wakacji.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group