Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 1897
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Występ Brave Kids w Wałbrzychu

Wtorek, 24 czerwca 2014, 13:00
Aktualizacja: Środa, 25 czerwca 2014, 15:01
Autor: red.
Wałbrzych: Występ Brave Kids w Wałbrzychu
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w wałbrzyskim Teatrze Lalki i Aktora miał miejsce niecodzienny spektakl. Na scenie pojawili się młodzi artyści z Nepalu, Zimbabwe, Indii i Iranu, biorący udział w projekcie Brave Kids. Była to pierwsza edycja Brave Kids w Wałbrzychu.

Tańce rytualne z Zimbabwe przedstawili młodzi wykonawcy należący do organizacji Chiedza Child Care. Pochodząca z Indii grupa Kathputli Colony dała niezwykły pokaz lalek połączony z tradycyjnym indyjskim śpiewem, tańcem i muzyką. Grupa ROKPA Children z Nepalu przedstawiła zwyczaje i tradycje Himalajów a irańska grupa Donya Children Research Institute zaprezentowała perskie tańce i muzykę, a także fragmenty starodawnej sztuki irańskiej. Młodzi artyści przygotowali indywidualne pokazy, które przybliżyły wałbrzyskiej publiczności tradycje oraz kulturę krajów, z których pochodzili wykonawcy. Oprócz niezwykłego występu każda z organizacji opowiadała zebranym gościom o zakresie swoich działań i historii regionu z którego pochodzi. Dodatkowo spotkanie było okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu plastycznego, zorganizowano w ramach wałbrzyskiej edycji Brave Kids.

Ideą projektu Brave Kids jest rozwój talentów, wymiana umiejętności i doświadczeń pomiędzy młodymi artystami z różnych krajów i kultur, oraz budowanie i propagowanie idei otwartości i tolerancji. Program Brave Kids obejmuje warsztaty, spektakle, spotkania i improwizacje artystyczne. W warsztatach artystycznych organizowanych podczas trwania projektu udział mogły brać też dzieci z Wałbrzycha i okolic. Tegoroczna, piąta edycja Brave Kids odbywa się równolegle w Wałbrzychu, Warszawie, Wrocławiu i Puszczykowie. Wielki finał projektu, podczas którego we wspólnym występie zaprezentują się wszyscy młodzi wykonawcy odbędzie się 11 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group