Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 3776
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: WZK Victoria modernizuje

Środa, 30 grudnia 2020, 8:29
Aktualizacja: 8:51
Autor: JAZ
Wałbrzych: WZK Victoria modernizuje
Fot. JAZ
W 2018 WZK Victoria ukończyła budowę nowej baterii koksowniczej. Rok 2020, pomimo pandemii, okazał się dla wałbrzyskiego zakładu bardzo udany. Pozwoliło to na rozpoczęcie kolejnej inwestycji. Władze koksowni podpisały umowę z firmą Torpol S.A. na modernizację sortowni grubej.

Wojciech Maj zwrócił uwagę na problem zbytu i wymagających klientów, dla których zakład zamierza podnieść jakość produkcji.
- Obecna sortowania nie jest w stanie spełnić tych wymagań. Nowoczesna sortownia zostanie wykorzystana do odpowiedniego przesiewu produktu. To pozwoli nam uzyskać lepszą jakość, co z kolei zadowoli naszych klientów – tłumaczy prezes Zarządu WZK Victoria.

Nowa inwestycja będzie miała wpływ na ciągłość zatrudnienia w zakładzie i utrzymanie zamówień oraz być może powiększy rynek zbytu. Pierwsze elementy będą gotowe już w przyszłym roku.
- Pierwsze odsiewy będziemy mogli wykonać już w listopadzie 2021 roku. Wtedy powinna być gotowa pierwsza nitka procesu produkcji – mówi Wojciech Maj.

Gośćmi podczas uroczystości byli Wiceminister Klimatu Ireneusz Zyska, poseł Marcin Gwóźdź oraz przedstawiciele firmy Torpol S.A. należącej do Grupy Kapitałowej Towarzystwa Finansowego Silesia Sp. z o.o. Całość projektu wyniesie blisko 45 milionów złotych netto. Nowe technologie podniosą prestiż wałbrzyskiej koksowni, która już obecnie jest liderem na rynku europejskim w produkcji koksu. Sortowania pozwoli na przesiew ziaren koksu według najwyższych standardów. Docelowo wybudowane zostaną cztery nitki procesowe. Prace modernizacyjne obejmą również połączenie kolejowe. Wybudowana bocznica ma pomóc w transporcie surowca do niemal 70 procent klientów.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
2
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group