Poniedziałek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 5017
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Wznawiają działalność publiczną

Środa, 29 czerwca 2022, 8:33
Aktualizacja: 9:38
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Wznawiają działalność publiczną
Fot. archiwum
Świadkowie Jehowy w Wałbrzychu i Świdnicy wznawiają publiczną działalność.

Jeśli w tym tygodniu wybierzesz się na spacer po Wałbrzychu lub Świdnicy, zapewne dostrzeżesz, że po przeszło dwóch latach powrócił stały element sprzed pandemii: uśmiechnięci ludzie przy wózkach z bezpłatnymi publikacjami o pozytywnym przesłaniu. To Świadkowie Jehowy, którzy właśnie w tym miesiącu wznawiają publiczną działalność. Takie wózki ponownie pojawią się nie tylko w tych dwóch miastach, ale również w całym województwie, krajui i na całym świecie, ponieważ wznowienie publicznej działalności przez Świadków Jehowy ma charakter globalny.„

- Niezmiernie ucieszyła mnie wiadomość, że znowu mogę brać udział w świadczeniu publicznym, na wózku z naszą literaturą -powiedziała Barbara Hernas. - Bardzo lubię osobisty kontakt z ludźmi i rozmowy na tematy biblijne. Odczuwam ogromną radość i wdzięczność, że mogę w ten sposób okazywać ludziom miłość.

Ta chrześcijańska organizacja powraca do publicznej formy działalności po raz pierwszy od marca 2020 roku, kiedy to w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo lokalnych społeczności zawieszono wszystkie osobiste formy kontaktu i zamieniono je na wirtualne. Świadkowie Jehowy z Wałbrzycha ,Świdnicy, ponownie planują stanąć z wózkiem w ruchliwych miejscach tych dwóch miast. Oprócz tego lokalni przedstawiciele tego wyznania wznawiają bezpłatne, indywidualne kursy biblijne oraz odwiedziny u osób, które zaprosiły ich do swoich domów. To dokładnie dwa miesiące po tym, gdy Świadkowie ponownie zaczęli spotykać się w swoich miejscach spotkań zwanych Salami Królestwa.

- Chociaż rozumiemy, że pandemia jeszcze całkowicie się nie skończyła, wchodzimy w etap uczenia się życia w nowych okolicznościach– mówi Zbigniew Malarski, lokalny rzecznik Świadków Jehowy. - Jesteśmy świadomi zagrożeń, które wciąż istnieją, dlatego w tej chwili nie wznawiamy działalności od domu do domu.

Dostępność dla przechodniów jest częścią publicznej działalności Świadków Jehowy w Polsce od prawie 10 lat, bo od 2013 roku. Chociaż ta forma działalności pojawiła się najpierw w dużych metropoliach, to szybko przyjęła się również w mniejszych miejscowościach. Świadków Jehowy można spotkać na lokalnych dworcach kolejowych i autobusowych, placach i głównych ulicach miast i miasteczek

- Bardzo ucieszyłam się na wieść o wznowieniu głoszenia w miejscach publicznych - mówi Elżbieta Kijanka. - Osobiście bardzo potrzebowałam wyjścia do ludzi. Mogę obserwować ich reakcje. Miłe akcenty pokazują, że są jeszcze osoby, które poszukują Boga, warto się wysilać i wykorzystywać możliwości, jakie nam udostępniono.

Aby dowiedzieć się więcej o Świadkach Jehowy, ich historii, wierzeniach i działalności, odwiedź ich oficjalny serwis internetowy: jw.org, zawierający treści w ponad 1000 języków.

Twoja reakcja na artykuł?

27
60%
Cieszy
5
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
9
20%
Złości
4
9%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group