Niedziela, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 4564
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: Wznawiają ruch pociągów

Poniedziałek, 5 czerwca 2023, 6:44
Aktualizacja: 8:42
Autor: red
REGION, Jedlina-Zdrój: Wznawiają ruch pociągów
Fot. archiwum
PKP PLK SA przekazało informację o planowanym wznowieniu regularnego ruchu pociągów na linii 266 Świdnica Kraszowice – Jedlina–Zdrój.

Od 24 czerwca bieżącego roku na linii kolejowej 266 Świdnica Kraszowice-Jedlina-Zdrój planowane jest wznowienie regularnego ruchu pociągów pasażerskich.

Początkowo (co najmniej do 3 września 2023 roku) przewidywane jest kursowanie trzech par pociągów w weekendy oraz w dni świąteczne, a docelowo pociągi będą kursować we wszystkie dni tygodnia.

W związku z powyższym, PKP PLK SA Zakład Linii Kolejowych w Wałbrzychu zwraca się z prośbą o potrzebie zachowania szczególnej ostrożności podczas przekraczania wszystkich przejazdów kolejowo-drogowych zlokalizowanych na odcinku linii kolejowej 266 Świdnica Kraszowice-Jedlina-Zdrój.

Linia kolejowa nr 285 na odcinku Świdnica Kraszowice - Jedlina-Zdrój została zlikwidowana w 2004 roku. Tory, rozjazdy i podkłady na tym odcinku znajdowały się w bardzo złym stanie technicznym i podległy wymianie. Odnowione zostały również obiekty inżynieryjne, znajdujące się na linii nr 285, czyli wiadukty, mosty, mury oporowe i przepusty. Co ciekawe większość tych obiektów, których ogólna liczba wynosi 110, pochodzi z początku lub pierwszej połowy XX wieku.

Ta inwestycja ma zdecydowanie zwiększyć ruch turystyczny. Będzie także bardzo praktyczna do komunikacji pomiędzy Jedliną a Świdnicą, Jedliną a strefami ekonomicznymi. Ma to być podstawowa oś transportowa. Jedlina kolejowość ma wpisaną w swoją historię. Przed wojną tu na dworcu głównym sprzedawano 200 000 biletów. Odtwarzanie tych obszarów kolejowych posiada aspekt turystyczny i praktyczny.

Twoja reakcja na artykuł?

64
93%
Cieszy
2
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
1%
Smuci
0
0%
Złości
2
3%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (18)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group