Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 5053
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Czarny Bór: WZWiK przejmuje sieć wodociągową w Czarnym Borze

Czwartek, 7 lipca 2011, 17:47
Aktualizacja: Czwartek, 5 lutego 2015, 8:08
Autor: PAW
Wałbrzych/Czarny Bór: WZWiK przejmuje sieć wodociągową w Czarnym Borze
Fot. PAW
Na ostatniej sesji Rady Gminy w Czarnym Borze podjęte zostały dwie istotne uchwały.

Pierwsza uchwała dotyczyła udzielenia przez Radę Gminy w Czarnym Borze absolutorium wójtowi za rok 2010 rok. Przez 10 miesięcy ubiegłego roku gminą zarządzał wójt Andrzej Chmielewski, a ostatnie dwa miesiące 2010 roku to już rządy Adama Góreckiego. Radni jednogłośnie udzielili absolutorium.

O wiele więcej emocji wzbudziło podjęcie uchwały dotyczącej przekazania sieci wodociągowej znajdującej się na terenie gminy Czarny Bór Wałbrzyskiemu Związkowi Wodociągów i Kanalizacji. Wójt Adam Górecki argumentował chęć bezpłatnego przekazania sieci wodociągowo-kanalizacyjnej względami oszczędnościowymi.
- Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy – mówi Górecki. – Za remonty sieci odpowiadać będzie WZWiK.

Radny Jarosław Buzarewicz uważa, że przekazanie sieci wodociągowo-kanalizacyjnej WZWiK nie jest dobrym rozwiązaniem dla gminy. Podobnie uważa Adam Żuraw, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Czarnym Borze. Jego zdaniem, ujęcia wody należałoby zmodernizować i wtedy gmina nie ponosiłaby dużych kosztów związanych z awaryjnością sieci.

Adam Górecki przekonał do swojego pomysłu większość radnych, którzy stosunkiem głosów 9-6 podjęli uchwałę, by sieć wodociągowo-kanalizacyjną przekazać WZWiK.
- Przez lata ten problem pozostawał nierozwiązany – mówi wójt Górecki. – Teraz jest szansa, żeby nie dokładać do tego pieniędzy z budżetu gminy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group