Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 1732
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

X Dolnośląski Festiwal Zupy

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 6:22
Aktualizacja: Wtorek, 28 sierpnia 2012, 13:47
Autor: red.
Fot. red.
Za nami X Dolnośląski Festiwal Zupy– jedno z najbardziej oczekiwanych, najgłośniejszych i być może najważniejszych wydarzeń wakacyjnych w regionie. Wydarzenie to cieszyło się, jak zwykle, sporą popularnością wśród mieszkańców, zwiedzających i wszystkich smakoszy zup.

W Konkursie na Najsmaczniejszą Zupę wzięło udział 49 zup, każdej z nich można było spróbować, a następnie zagłosować na zupę, którą uznało się za najsmaczniejszą- w ten sposób przyznana została nagroda publiczności.

Dania proponowane były przez gastronomików z różnych stron Polski. Nowością zastosowaną podczas tegorocznego Festiwalu był podział na cztery przystanki, przy których odbywał się poczęstunek: były tam zupy uzdrowiskowe, czarodziejskie, wojskowe i zupy świata.

Poza głównym konkursem, Festiwalowi towarzyszyło wiele innych wydarzeń, wśród których każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie: wystawionych było kilka stoisk z regionalnymi wyrobami, między innymi serami, miodami etc., odbyły się dwa pokazy zumby, różne występy artystyczne, pokazy samochodów, atrakcje dla dzieci i wiele innych.

Nie bez powodu Dolnośląski Festiwal Zupy w 2007 roku został uhonorowany tytułem Najciekawszej Atrakcji Turystycznej Regionu. I tym razem spełnił oczekiwania uczestników- szczególnie te kulinarne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group