Niedziela, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 2065
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

XIII Międzynarodowe Zimowe Warsztaty Fletowe rozpoczęte

Wiadomości: REGION, Szczawno Zdrój
Środa, 6 lutego 2013, 15:34
Autor: red
Fot. UM Szczawno Zdrój
Koncert fletowy Cezarego Traczewskiego zainaugurował w Szczawnie–Zdroju XIII Międzynarodowe Zimowe Warsztaty Fletowe, które potrwają do soboty.

Zgodnie z tradycją warsztatów w godzinach wieczornych na szczawieńskiej scenie są organizowane recitale profesorów, którzy prowadzą lekcje z uczestnikami kursu. W koncercie, który odbył się w niedzielę, wystąpił wybitny polski flecista Cezary Traczewski, któremu akompaniował na fortepianie Krzysztof Gotartowski.

W środę 6 lutego na scenie szczawieńskiego teatru swoje mistrzostwo zaprezentują prof. Dean Gavri (Gutenberg-Universität-Mainz), Nastasa Maric (Conservatoire de Musique-Genewa). Organizatorem warsztatów fletowych jest Zespół Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego - departament Szkolnictwa Artystycznego oraz Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Patronat honorowy nad imprezą objął burmistrz Szczawna-Zdroju Tadeusz Wlaźlak. Warsztaty przeznaczone są dla uczniów i nauczycieli szkół muzycznych I II stopnia pragnących doskonalić metody nauczania, uczenia się oraz umiejętności w zakresie gry na flecie. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

W sobotę 9 lutego, Koncert Galowy uczestników warsztatów rozpocznie się o godz. 10.30.

www.szczawno-zdroj.pl

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group