Sobota, 31 października
Imieniny: Augusta, Krzysztofa
Czytających: 2482
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

XIII Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu

Wiadomości: Jugowice
Niedziela, 19 lipca 2015, 16:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 lipca 2015, 6:46
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
Wczoraj na Stacji PKP w Jugowicach rozpoczęły się XIII Mistrzostwa Polski w Drezynowaniu – "Push–Pull Party 2015". Na torach stanowiących fragment malowniczej linii 285 odbywały się zawody, jak również cieszące się dużym zainteresowaniem przejazdy rekreacyjne.

Podczas trwającej również w dniu dzisiejszym imprezy można oglądać różne modele drezyn, od małych drezyn ręcznych, poprzez konstrukcje o napędzie rowerowym aż po ciężkie drezyny spalinowe. Wczoraj rozegrano zawody w parach na drezynie ręcznej a uczestnicy mieli do pokonania odcinek o długości 400 metrów. Zawody podzielono na kilka kategorii a najlepsi zawodnicy w każdej kategorii mogli liczyć na nagrody i upominki. Dzisiaj natomiast po raz pierwszy zorganizowano zawody dla czteroosobowych drużyn, a długość górskiego odcinka trasy ustalono na 1100 metrów.

Tradycyjnie oprócz drezyn na gości czekało wiele dodatkowych atrakcji, takich jak występy artystyczne, gry i zabawy dla najmłodszych czy Zumba. Organizatorem tej cyklicznej imprezy jest Gmina Walim i Sowiogórskie Bractwo Kolejowe. Patronat nad imprezą objęli: Wiesław Kilian - Senator RP, Izabela Katarzyna Mrzygłocka - Poseł na Sejm RP i Cezary Przybylski - Marszałek Województwa Dolnośląskiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z pierwszego dnia XIII Mistrzostw Polski w Drezynowaniu.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group