Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3678
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: XIII Półmaraton Wałbrzyski coraz bliżej

Środa, 22 sierpnia 2012, 9:58
Aktualizacja: 15:31
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: XIII Półmaraton Wałbrzyski coraz bliżej
Fot. użyczone
W XIII Półmaratonie Wałbrzyskim, który odbędzie się wnajblizśza niedziele 26 sierpnia, weźmie udzial Edward Dudek, który w zgłoszeniu napisał, ze jest Ambasadorem Wałbrzycha Na Obszarze RP.

Edward Dudek (na zdjęciu), wałbrzyski góral z Radziechowych. W przeszłości biegacz narciarski, który dobiegł aż do kadry narodowej. Potem biegacz narciarski i biegacz przełajowy oraz organizator wielu imprez. W ostatnich latach więcej biega na nogach niż na nartach i organizuje swoje maratony i półmaratony. Już zaprasza na maraton Beskidy, który odbędzie się 10 listopada. Teraz zmierzy się w Półmaratonie Wałbrzyskim z wieloma swoimi kolegami z Wałbrzycha i z tras wielu innych biegów w kraju.

A na liście startowej XIII Półmaratonu Wałbrzych jest już 760 nazwisk. W ostatnim rozegranym w 2006 roku było ich na starcie 172.

Na ulicach Wałbrzycha pojawiły się już nie tylko plakaty, zachęcające mieszkańców, by przybyli do Rynku i na cała trasę i dopingowali wszystkich uczestników biegu. Pojawiły się także wielkie billboardy, informujące o imprezie, prezentujące sponsorów, zachęcające do dopingu. To ma być święto nie tylko biegaczy, ale także święto Wałbrzycha.

Wiadomo, że biegaczom przygrywać będą dwa zespoły muzyczne - jeden na Placu Magistrackim, drugi na Placu Teatralnym. Jeden ze sponsorów - Porcelana Wałbrzych - otworzy swój sklep firmowy przy ul. Limanowskiego, obok którego przebiegną maratończycy trzy razy i będzie sprzedawać wałbrzyską porcelanę. To informacja dla gości - warto mieć przy sobie pieniądze, by móc z tej oferty skorzystać. Zamek Książ i Stado Ogierów czekają na maratończyków, spodziewając się po południu zwiększonej ilości zwiedzających. Każdy uczestnik naszego półmaratonu ma bowiem zaproszenie do bezpłatnego zwiedzenia Zamku Książ.

www.polmaraton.walbrzych.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group