Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 3499
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Jedlina-Zdrój: XIV Festiwal Zupy

Poniedziałek, 27 czerwca 2016, 8:00
Aktualizacja: Wtorek, 5 lipca 2016, 11:17
Autor: red.
REGION, Jedlina-Zdrój: XIV Festiwal Zupy
Fot. red.
Wczoraj w Parku Północnym w Jedlinie–Zdroju odbyła się XIV edycja Festiwalu Zupy, będącego ważnym wydarzeniem kulturalnym, kulinarnym i turystycznym regionu.

Na Festiwal Zupy w Jedlinie-Zdroju co roku przybywają kucharze i gastronomicy z całej Polski. Podczas konkursu na najlepszą zupę prezentują się osoby indywidualne, gospodarstwa agroturystyczne, restauracje, pensjonaty, zajazdy i hotele. Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach: dla osób fizycznych i dla wystawców instytucjonalnych. Uczestnicy walczą o zdobycie laurów: złotych, srebrnych i brązowych waz, oraz o wczasy w Chorwacji dla dwóch osób, o wczasy we Francji dla jednej osoby i o vouchery na reklamę.

Do konkursu przystąpiło 24 wystawców. Zupy oceniało Jury w składzie: Kazimierz Chrapek - przewodniczący, Maja Drapich i Barbara Szeligowska. W kategorii osób fizycznych zwyciężył Dawid Zając z Jedliny-Zdroju, serwujący "Pusztę", miejsce drugie zajęła Zofia Kowalczyk z Kłodzka z zupą "Ekoburaczkową z miętą" a miejsce trzecie Michał Kaliszewski z Jedliny-Zdroju za "Chłodnik jedliński". W kategorii uczestników instytucjonalnych pierwsze miejsce zajęła Oberża PRL z Jedliny-Zdroju za "Proletariacki barszcz biało-czerwony", miejsce drugie Związek Emerytów Jaworzyna Śląska za zupę "Tajską" a miejsce trzecie Willa Kwiaty Polskie za "Zupę ziemniaczaną z nutką pomidorów".

Podczas wczorajszej edycji Festiwalu, poza jego głównym elementem - zupą i jej degustacją - odbyła się też gra miejska "Szlakiem Legionów", w której udział wzięło 9 drużyn. Na scenie wystąpił grecki zespół "Mythos" wraz z zespołem tanecznym "Sirtaki", były stoiska z wyrobami regionalnymi i z rękodziełem artystycznym, oraz dobra zabawa przy muzyce DJ. Warto zaznaczyć, że Festiwal Zupy w Jedlinie-Zdroju został uhonorowany przez Dolnośląską Organizację Turystyczną tytułem "Największe Turystyczne Wydarzenie Regionu".

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group