Wtorek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 1711
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

XVI Kolarski Wjazd Kowary–Okraj

Wiadomości: REGION
Piątek, 16 sierpnia 2013, 12:07
Aktualizacja: 12:07
Autor: PAW
Fot. red
Kilkuset zawodników, wjazd na ponad tysiąc metrów n.p.m., mordercza wspinaczka i sportowe emocje – tego wszystkiego nie zabrakło w trakcie XVI Kolarskiego Wjazdu Kowary–Okraj. Marszałek Rafał Jurkowlaniec, który objął imprezę patronatem honorowym, także wsiadł na rower i pokonał trasę w czasie 44 min. 47s.

Na odcinku od ulicy Jagiellończyka w Kowarach, przez Przełęcz Okraj do Małej Upy koło Info Centrum rywalizowali zawodnicy w dwóch kategoriach: wyścig szosowy oraz MTB. Szesnasta edycja wjazdu przyciągnęła do Kowar kilkuset miłośników dwóch kółek. Wziąć udział w zawodach mogli zarówno amatorzy jak i profesjonaliści.

Podkreślić należy, że wjazd na Okraj nie należy do najłatwiejszych przejazdów rowerowych. Pokonanie stromymi podjazdami wysokości od 460 m.n.p.m do ponad tysiąca m.n.p.m. to duże wyzwanie i sprawdzian formy.

XVI edycja imprezy tradycyjnie wystartowała w Kowarach - miejscowości słynącej z walorów uzdrowiskowych i turystycznych, a także z rozbudowanej bazy sportowej. Kowary od lat honorują zasłużone dla kolarstwa osoby umieszczając pamiątkowe tablice z ich nazwiskami w Alei Gwiazd Kolarstwa. Znajdziemy wśród nich m.in. Ryszarda Szurkowskiego , Stanisława Szozdę, Lecha Piaseckiego, Zbigniewa Sprucha, Czesława Langa, Jana Brzeźnego i Janusza Kierzkowskiego.

Kolarski Wjazd Kowary-Okraj został zorganizowany przez Miasto Kowary wspólnie z Gminą Mała Upa, Związkiem Gmin Karkonoskich i Stowarzyszeniem Sportowo-Społeczno-Kulturalnym RPO Kowary.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group