Niedziela, 25 lipca
Imieniny: Krzysztofa, Jakuba
Czytających: 3284
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: XVII Dolnośląski Festiwal Nauki w PSP nr 17

Środa, 15 października 2014, 10:47
Autor: red
Wałbrzych: XVII Dolnośląski Festiwal Nauki w PSP nr 17
Fot. użyczone
Wałbrzyska szkoła już po raz czwarty była współorganizatorem Dolnośląskiego Festiwalu Nauki odbywającego się na terenie Wałbrzycha.

W związku z tym 13 października uczniowie klasy IV i VI pod kierunkiem nauczycielki przyrody Małgorzaty Opali przygotowali i zaprezentowali na terenie swojej szkoły ciekawe i atrakcyjne doświadczenia fizyczno- chemiczne pod tytułem: PRETEKSTY PRZYRODNICZE.

Pokazy były przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i dzieci w wieku przedszkolnym. Szkoła miała zaszczyt gościć uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Wałbrzychu i ich opiekunów. Pokazy obejrzeli również uczniowie PSP nr 17. Doświadczenia wzbudziły duże zainteresowanie i zachwyt wśród oglądających. Pokazy bardzo podobały się zarówno dzieciom jak i opiekunom.
Szkolni naukowcy pokazali swoje umiejętności w takich m. in. doświadczeniach jak: wybuch wulkanu, dziwny balon, jak gwoździa zamienić w magnes, zaczarowana puszka, triki ze świeczkami, balon widmo, duch w butelce, jak oddzielić sól od pieprzu, magiczne zapałki, jak z łyżki i widelca zbudować obwód elektryczny, czy woda z solą przewodzi prąd elektryczny, sposób na oczyszczenie brudnej wody, tajemnicze wciąganie balonu do butelki, jak zbudować wentylator elektryczny.

Oprócz pokazów zostały przygotowane dla gości zagadki, które rozwijały logiczne myślenie, zręczność i spostrzegawczość. Podczas eksperymentów dzieci nie tylko były widzami, ale również samodzielnie mogły wykonać niektóre doświadczenia, oczywiście pod czujnym okiem swoich starszych kolegów. Uczniowie bardzo dobrze wczuli się w rolę nauczycieli, jasno i wytrwale tłumaczyli efekty prezentowanych doświadczeń. Młodsi koledzy poprzez zabawę mieli okazję poznać i odkryć niektóre „tajemnice” otaczającego ich świata.

Doświadczenia zaprezentowane przez uczniów były bardzo atrakcyjne i ciekawe, bezpieczne, nie wymagały specjalistycznego sprzętu, a jedynie materiałów i przedmiotów codziennego użytku, np. butelki, balony, proszek do pieczenia, kwasek cytrynowy, woda, sól, pieprz itp. Eksperymenty te w sposób bardzo przystępny ułatwiają zrozumienie zagadnień przyrodniczych. Wspólnie spędzony czas upłynął w miłej, przyjacielskiej i naukowej atmosferze.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group